Під час «карантину вихідного дня» у Житомирській області відбудеться повторне голосування за депутатів чотирьох рад

Під час «карантину вихідного дня» у Житомирській області відбудеться повторне голосування за депутатів чотирьох рад

  У Житомирській області 22 листопада відбудеться повторне голосування з виборів депутатів до Вишевицької, Дубрівської, Гладковицької сільських та Корнинської селищної рад.

   Про це повідомляє пресслужба Центральної виборчої комісії, - інформує zhitomir.info.

  Попри те, що нещодавно Уряд впровадив «карантин вихідного дня», на організацію та проведення самих виборів обмеження не поширюються, – відзначає член Центральної виборчої комісії Сергій Постівий.

  «Люди не обмежені в можливості реалізації свого конституційного права. Тобто, вони мають чітко усвідомлювати: навіть в запровадженні карантину вихідного дня, забезпечення голосування буде відбуватись відповідно до положень Виборчого кодексу, але з певними обмеженнями, які існують на сьогодні» – зазначає член ЦВК Сергій Постівий.

  Правила безпеки на виборчій дільниці будуть подібні до тих, що були впроваджені під час першого туру 25 жовтня. А саме:

при вході на дільницю вимірюватимуть температуру;

при вході та у самому приміщенні для голосування буде нанесена розмітка, яка вказуватиме на дотримання дистанції;

усі учасники виборчого процесу мають бути в масках;

будуть встановлені дезінфікуючі засоби для рук;

будуть наявні окремі кабіни для голосування для людей, що мають ознаки респіраторних захворювань.

  У ЦВК зазначають, що вони опрацювали помилки, врахували усі недоліки та неточності, які виявили у першому турі і провели роз'яснювальну роботу із членами дільничних виборчих комісій. У Центрвиборчкомі підготували нові методички з безпеки та інформаційні плакати.

  «Це ті матеріали, які дають допоміжну інформацію щодо правильної організації приміщення для голосування. Окрім того, для потреб кожної дільниці будуть надруковані і додатково поширені інформаційні плакати саме для виборців щодо роз'яснення протиепідеміологічних заходів під час голосування», – розповів член ЦВК Сергій Постівий.

  У ЦВК не виключають те, що явка 22 листопада може бути нижчою, ніж була 25 жовтня. Зокрема, і через карантин вихідного дня.

  «В окремих громадах вже відбулося повторне голосування і по динаміці помітно, що кількість виборців, які прийшли на виборчі дільниці, зменшується», – зазначив Сергій Постівий.

  ЦВК нагадує, що голосування 25 жовтня показало рекордно низьку явку – у Житомирській області з більш ніж 935 000 виборців своїм правом голосу скористалися лише 37,5%.

  Довідка ЦВК: У Житомирській області виборці Іршанської, Новоборівської, Оліївської громад також обиратимуть депутатів місцевих рад, але дати ще не визначені. Повторне голосування та повторні вибори призначаються територіальною виборчою комісією. Інформацію про дати, громади та виборчі округи можна знайти на офіційних сайтах територіальних виборчих комісій, сайтах відповідних місцевих рад та у засобах масової інформації.

Новини Житомира

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework