Житомирщина доєдналася до Всеукраїнського флешмобу #ЗапитайНардепа

Житомирщина доєдналася до Всеукраїнського флешмобу #ЗапитайНардепа

  Асоціація міст України продовжує роботу з відстоювання інтересів місцевого самоврядування та збереження фінансового ресурсу для територіальних громад.

 

  Нині найбільш актуальні три виклики для новостворених місцевих рад:

·         збереження місцевого акцизу на пальне,

·         відкликання законопроєкту №3801 щодо розпорядження землями комунальної власності,

·         імперативний мандат депутатів місцевих рад.  

  Аби вкотре нагадати про законопроекти, від яких напряму залежить завтрашнє життя ОМС, ініціювали Всеукраїнський флешмоб #ЗапитайНардепа. Саме ці три питання озвучують громади та хочуть почути думку своїх парламентарів.

  #НардепВідповідає

  1.    Збереження місцевого акцизу на пальне.

  Чи підтримують народні депутати забезпечення зарахування на постійній основі частини (13,44%) акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до бюджетів місцевого самоврядування? Адже скасування цього джерела доходів призведе до втрат 7,5 млрд грн доходів місцевих бюджетів.

  2.      Відкликання законопроєкту №3801 «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо розпорядження землями комунальної власності.

  Проєкт передбачає, що будь-яке рішення місцевої ради з земельного питання має прийматися депутатською більшістю у 2/3 від загального складу ради. Ухвалення законопроєкту №3801 призведе до того, що велика частина громад не зможе скористатися плодами реформи та отримати з державної у комунальну власність землі, про які йдеться в Указі Президента №449/2020. Адже практично нереально зібрати 2/3 голосів депутатів місцевої ради на підтримку рішень з земельних питань, і такі питання стануть інструментом політичних протистоянь, а не забезпечення прав громадян. Чи свідомі народні депутати, що з/п 3801 паралізує прийняття таких рішень і зупинить оформлення жителями громад своїх прав на землю?

  3.      Імперативний мандат депутатів місцевих рад.

  Чи розуміють народні депутати, чому імперативний мандат шкідливий для кожного жителя громади і суперечить праву ідеї представництва інтересів у першу чергу громади, а не політичної партії?

    Сільські, селищні, міські голови, посадові особи місцевого самоврядування та лідери громадської думки у соцмережах публікують відеоролик або текстове звернення із запитаннями. У дописах позначають @народних депутатів та додають хештег #ЗапитайНардепа. Доєдналася до флешмобу і виконавча директорка Житомирського РВ АМУ Тетяна Кухарська.

Новини Житомира

 

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework