Влада хоче за два роки реконструювати житомирський гідропарк: прибрати каруселі, зробити зонування та зоопарк

  За два роки у Житомирі хочуть реконструювати гідропарк і розбити його на зони для різних видів відпочинку.

  Міський голова Житомира Сергій Сухомлин розповідає: до складу робочих груп, які займаються питаннями планування реконструкції гідропарку поки входять лише співробітники комунальних підприємств. Це викликано тим, що в першу чергу комунальники мають подбати про необхідні комунікації, як то водопостачання, водовідведення, електромережі. На наступних етапах до процесу хочуть залучати фахівців, депутатів міської ради та представників громадськості. Наразі є приблизне бачення того, що має бути в реконструйованому гідропарку, - йдеться у матеріалі zhitomir.info.

  «По концепції планується прибрати з гідропарку каруселі, бо вони вже старі. Гідропарк - це дійсно унікальна для міста Житомира локація, де люди більше відпочивають, і нам хотілось би створити більш затишне місце для відпочинку. Це з одного боку. З іншого боку - ми вже працювали з різними спортивними федераціями, бо багато людей в гідропарку займаються спортом. Планується створення спортивної зони. Інша зона - це пляж і все, що стосується літнього відпочинку: планується створення дитячих зон і ми навіть опрацьовуємо ще один варіант з лісництвом. Ми вже мали з державним підприємством декілька зустрічей. В глибині гідропарку, ближче до Тетерівки, можливо, буде створений невеликий контактний зоопарк зі свійськими тваринами. Для багатьох дітей, які живуть в місті, навіть може бути і не зрозуміло, а як живе кізочка, чи інша тварина. З лісництвом ми вже навіть попередньо обговорювали, коли вони підбирають поранених тварин, наприклад, оленів для реабілітації. І от є ідея саме в цьому місті створити мінізоопарк», - каже Сергій Сухомлин.

  Мер Житомира переконаний: реконструкція такого масштабу - це складний процес, тому швидких результатів очікувати не варто.

  «Це реально зробити за два роки. Про фінансування зараз не буду казати навіть приблизні цифри, бо в спортивній зоні будуть, наприклад, велодоріжки. Там є асфальтні доріжки, але їх потрібно повністю реконструювати, зробити ще бігові доріжки. Треба для людей, які займаються спортом, зробити освітлення, а тут підходи можуть бути різними: чи ми ставимо велике освітлення, чи ми підсвічуємо завдяки світлодіодам лише доріжки. Тут є різні підходи і це різні бюджети. Наприклад, асоціація по воркауту пропонує встановити обладнання для занять воркаутом, вже є додаткові напрацювання по тренажерах, які будуть формувати таку собі смугу. І це може бути цікаво, як дітям, так і тим, хто займається спортом. Це все бюджети. Поки що не буду навіть приблизно говорити. Окрема тема: те, що відбувається в парку зараз - це кіоски, якісь фастфуди. Це все має бути впорядковано в рамках концепту. Мають бути зони, де люди можуть перекусити, зони, де люди можуть займатись спортом, і просто зони для відпочинку для мами з дитиною, чи для людей поважного віку, де їм ніхто не буде заважати», - каже Житомирський міський голова.

  Найціннішим ресурсом житомирського гідропарку є ліс, тому видаляти дерева там не планують. Втім, є декілька дерев, які своєю хворобою можуть спричинити захворювання і інших. Тому прибрати хочуть саме їх, оскільки вони несуть загрозу.

  «Частина сосен буде видалятись, не залежно від того, чи буде там якийсь об’єкт, чи не буде. Бо частина сосен заражена жучком і якщо ми їх не видалимо, то всі сосни гідропарку за декілька років нам доведеться прибрати. У нас ще є одна зона, яку ми будемо робити разом з фондом GIZ - це велотрек. І там кілька дерев потрібно буде видалити. Ми зробили конфігурацію так, щоб не видаляти великі дерева, наприклад, дуби та сосни. Але невеликі дерева, декілька берез треба буде все ж видалити», - каже Сергій Сухомлин.

  У мерії обіцяють вже найближчим часом запропонувати громадськості долучитись до обговорення планів реконструкції гідропарку.

Новини Житомира

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework