Рішення Конституційного суду допомогло екссекретарю Житомирської міськради позбутися обвинувачення в недостовірному декларуванні

Рішення Конституційного суду допомогло екссекретарю Житомирської міськради позбутися обвинувачення в недостовірному декларуванні

  Корольовський районний суд м.Житомира закрив кримінальне провадження по обвинуваченню Наталії Чиж в декларуванні недостовірної інформації.

   Ухвала про задоволення відповідного клопотання захисника обвинуваченої була прийнята 2 лютого 2021 року, - інформує zhitomir.info. 

  «Під час судового розгляду захисник обвинуваченої адвокат Грушовець Є.А. подав клопотання про закриття провадження на підставі п.4 ч. 1 ст.284 КПК України, оскільки 27 жовтня 2020 року Рішенням Конституційного Суду України №13-р/2020 статтю 366-1 КК України визнано такою, що не відповідає Конституції України. Обвинувачена ОСОБА_1 підтримала заявлене клопотання. Прокурор не заперечує проти закриття кримінального провадження з підстави визнання неконституційною статті 366-1 КК України», - зазначається в ухвалі.

  Суд закрив кримінальне провадження по обвинуваченню Наталії Чиж у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України, «в зв`язку із декриміналізацією даного вчинку».

  Зауважимо, засідання проходило в режимі відеоконференції, екссекретар міської ради має статус «на даний час не працюючої».

  Скріншот з ухвали суду

Нагадаємо, розслідування по справі справи по обвинуваченню секретаря Житомирської міської ради Наталії Чиж в декларуванні недостовірної інформації було розпочате 13 червня 2018 року й суд кілька разів продовжував термін досудового розслідування, останнього разу – до 13 квітня 2020 року. 11 грудня 2019 року прокурор Житомирської області Олег Василів повідомив про підозру секретарю Житомирської міської ради Наталії Чиж за фактом внесення недостовірних відомостей до декларації. 20 лютого 2020 року Корольовський районний суд м.Житомира почав розгляд справи.

  Як повідомляв Житомир.info, секретар Житомирської міської ради Наталія Чиж в 2019 році очолила квітневий ТОП порушень антикорупційного законодавства, який складає НАЗК. Було встановлено подання недостовірних відомостей на суму понад 13,6 млн грн: Чиж не вказала у деклараціях свої фінансові зобов’язання перед банком та фізичною особою, також у декларації за 2015 рік не зазначила корпоративні права члена сім’ї в господарському товаристві. Перевірка показала, що у щорічних електронних деклараціях, які секретар міської ради Наталія Чиж подавала в 2016, 2017 та 2018 роках, відсутня інформація про отримання позики у серпні 2015 року загальною сумою 81 тис. доларів та 163 тис. 200 доларів. В серпні 2019 року Чиж оприлюднила три виправлені декларації за вказані роки.

  На позачергових парламентських виборах 2019 року Наталія Чиж балотувалася до Верховної Ради по списку Об’єднання «Самопоміч» під номером 38.місцевих. На виборах 2020 року Наталія Чиж не балотувалася і 15 грудня 2020 року оприлюднила декларацію перед звільненням з посади секретаря Житомирської міської ради.

Новини Житомира

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework