На Житомирщині в заповіднику планують видобувати руду – резервуар води під загрозою

На Житомирщині в заповіднику планують видобувати руду – резервуар води під загрозою

  ТОВ «Пержанська рудна компанія» планує видобувати на території Поліського заповідника метал.

   Зокрема, йдеться про Олевський район Житомирської області, де знаходиться Пержанське родовище берилію. Підготовчі роботи мають розпочатися вже найближчим часом – компанія повідомила про це керівництво заповідника, – повідомляє uzh.life з посиланням texty.org.ua.

  «Компанією 01 листопада 2019 через аукціонний продаж було отримано спеціальний дозвіл на користування надрами, а саме — видобування берилієвих руд на Пержанському родовищі, ділянках Північна і Крушинка», — ідеться у листі ТОВ.

  На території заповідника будуть видобувати берилій. Вхід у шахту не на території заповідної території, а поруч, однак сам видобуток – під заповідником. Проте територія заповідника – це не лише поверхня, а й повітряний та підземний простір.

  Саме ділянка "Крушинка" — це територія, яка суворо охороняється законами України, її територія — 72 гектари.

  ДОВІДКА: Поліський природний заповідник - природно-заповідний об’єкт загальнодержавного значення, розташований в Олевському та Овруцькому районах Житомирської області у межиріччі Уборті та Болотниці, які впадають у річку Прип’ять. На півночі заповідник межує з Білоруссю, а на заході - з Рівненською областю. Його площа складає 20104 гектари. Адміністративний центр знаходиться в селі Селезівка Овруцького району. На території Поліського природного заповідника заборонені всі види господарської діяльності людини: суцільні рубки, меліоративні роботи, мисливство, риболовля, збір грибів та ягід. Красиві пейзажі, що поєднуються з багатством природи, флори і фауни, роблять цей заповідник бажаним місцем для туристів. На території заказника розташовуються великі ліси, представлені дубом, березою та іншими видами дерев. Вони утворюють змішаний ліс, що покриває територію Полісся на 70-80%.

Новини Житомира

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework