Секрети успіху грузинських сироварів у Вишевичах

  Нещодавно був у відрядженні на території Вишевицької об'єднаної територіальної громади Радомишльського району.

  «Голова цієї ОТГ Сергій Гаврутенко з особливим піднесенням у голосі перераховував здобутки й плани на майбутнє», ― розповідає infomalin.biz.

  Під час подальшої розмови досвідчений керівник обмовився, що успіху в питанні наповнення скарбнички ОТГ вдалося досягти завдяки тісній співпраці та залученню й створенню сприятливого мікроклімату для діяльності приватних підприємств, що забезпечують роботою місцевих жителів, роблять солідні відрахунки до сільського бюджету, беруть активну участь у різноманітних благодійних соціальних проектах, що відбуваються на території громади. Одним із них є ПП «Гурман - 2017», де керівником грузин за національністю — Іяша Варшанідзе.

  Щоб переконатись у сказаному керівником громади й побачити все, як то кажуть, на власні очі, вирушив на територію цього підприємства.

 З-поміж густих соснових лісосмуг та білокорих берізок, що, здається, тут надійно вкоренились, раптово винирнула розкішна й по-господарськи впорядкована територія колишнього м'ясоцеху, де й розмістилось ПП «Гурман - 2017», котре спеціалізується на виготовленні молочної продукції – декількох видів сирів та масла. Керівника на місці не застали, але з нами охоче погодився поспілкуватися начальник цеху Олександр Саранідзе, котрий ось уже 27 років проживає в Україні. Він тривалий час проживав у Донецьку, а коли там почалися військові дії, був змушений переїхати на Житомирщину, де й зайнявся улюбленою власною справою.

  — На підприємстві, що працює тут після ремонту вже більше пітвора роки, в зимовий період працюють п'ятеро чоловік, — розповів О.Саранідзе. – Влітку, коли молока більше, трудовлаштовуємо ще стільки ж місцевих жителів. В середньому за одну восьмигодинну зміну сьогодні переробляємо 2,5-3 тони молока, яке купуємо в людей у жителів с.Вишевичів, Чудина, Заболоті, раніше – навіть Лугин, отримуючи 250 кілограмів готової продукції. Маємо надію, що з червня нинішнього року головним постачальником високоякісної молочної продукції буде одне з передових фермерських господарств «Межирічка», котре нині, відповідно до укладеного контракту працює з заводом молочної продукції ДП «Радомілк». Відтоді й зможемо суттєво наростити свої виробничі потужності, переробляючи більше молока, даючи на гора, відповідно, й більше смачної продукції.

  Середня зарплата – 6 тисяч гривень, люди мають повний соцпакет, затримок із виплатою заробленого не мають. Справно сплачують і податки до казни ОТГ – 5 відсотків від об'ємів реалізованої продукції за рік, а ще ПДФО – більше 5 тисячі гривень.

  На сьогоднішній день на підприємстві «Гурман -2017» виготовляють чотири види сирів – «Сулугуні», бринзу, плавлений і копчений сири, невимовно смачні сирні приправи до піц, а також масло.

  Підприємство обладнане сучасним устаткуванням вітчизняного виробництва, має власну лабораторію, котельню, що працює на твердому паливі. Молочну продукцію «Гурмана-2017» охоче купують місцеві жителі, радомишляни, адже в райцентрі відкрили фірмовий магазин, невеликими партіями свою молочну продукцію (сири) постачають і до ряду грузинських ресторанів столиці. На «ура» іде молочна продукція з Вишевичів і серед житомирян-земляків, котрі купують її з задоволенням. Упаковують готову продукцію в картонні ящички, що купують в Києві.

  — Стосовно «молочної кухні», то тут у нас жодних секретів ні від кого не має, — зауважив О.Саранідзе. – Продукцію виготовляємо за добре перевіреними й старовинними грузинськими рецептами, працюємо без жодних штучних домішок, розпушувачів, емульгаторів та барвників. Спочатку молоко фільтруємо, потім – сепаруємо, робимо закваску при 95-градусній температурі, витримуємо 1,5-2 години й починаємо віджим сироватки й пресування головок сиру та іншої продукції. Масло навіть брали на аналізи до Житомира, лабораторні дослідження підтвердили, що воно — доволі високої жирності й без жодних домішків. Наприклад, сир у нас має 3,4 відсотка жирності. До речі, ми працюємо без відходів, сироватку в нас купують місцеві жителі та на свинокомлекс у с.Лутівку Радомишльського району. З літа плекаємо надію, що налагодимо експорт своєї продукції до Грузії. Незабаром до нас приїдуть звідти експерти, щоб детально вивчити умови виробництва, об'єми, взяти аналізи тощо.

  Голова Вишевицької ОТГ Сергій Гаврутенко зауважив, що керівники цього підприємства жодного разу не відмовляли у благодійній допомозі закладам освітньо-культурної сфери, надаючи свою продукцію в школи та садочки. Не раз надавали матеріальну допомогу для поїздок місцевого жіночого вокального колективу «Вишевичанка» на різноманітного рівня конкурси та фестивалі, а ще підтримують і місцеву футбольну команду «Вікторія».

  — З такими людьми дуже приємно й зручно працювати, — констатував Сергій Васильович, адже вони завжди підставляють своє плече допомоги нам, а ми, у разі потреби, підсобляємо й їм, реагуючи на їхні прохання і звернення. Бо лише в здоровому та приємному діалозі й тандемі, вважаю, можна сьогодні нормально розвиватись і успішно працювати територіальним громадам, приватним підприємствам, якою б важкою не була ситуація в країні.

kk07022048 2

kk07022048 3

Богдан ЛІСОВСЬКИЙ.

На знімках: Сировари Наталія Душкіна та Ольга Карбовська слідкують за виробничим процесом на лінії; сировар Ніколос Твалішвілі демонструє копчений сир та сир «Сулугуні»; лаборант підприємства Ніна Діяшкіна.

Фото автора.

Новини Житомира

       

Последнее изменение Пятница, 07/02/2020

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework