Малинські хроніки: «Сергій та Юрко Миклухи-Маклаї на головній вулиці стріляли в людей…»?

  Миклухо-Маклай — одна з візитівок Малина. Але окрім знань про великого мандрівника, ми мало знаємо про саму родину, яка й проживала у місті Малин.

   У газеті «Рада», за жовтень 1913 року, infomalin.biz натрапили неочікувану новину: 

  «Душогубство у Малині

  У Малині, Радомисльського повіту (на Київщині) 13 октября пьяні поміщики Сергій та Юрко Миклухи-Маклаї на головній вулиці стріляли в людей, які гуляли в городі, і вбили двох євреїв, а двох тяжко поранили. Після цього натовп людей почав робити над душогубами самосуд. Поліція Маклаїв арештувала».

  Схоже, йдеться про дітей Сергія Миколайовича Миклухи, який помер 1895 році, а у 1865—1895 рока був дільничним мировим суддею в Малині.

  Про Юрка та Сергія відомо мало. Старший, Сергій, народився 1890 році та прожив 72 роки. Юрко народився в 1892 році. Помер, чи загинув, 26-ти річним у 1918 році. Причина смерті невідома.

  Тож стрілянину вчинили хлопці у віці 21 та 23 роки. На інформацію про те, чим закінчилася справа, ми не натрапили.

  У популярних дореволюційних газетах Малин неодноразово згадувався через різні нещасні випадки. Цими дописами, з газети «Рада», доповнимо сумну тему.

  Квітень 1911 року:

  «Пожежа. На другий день велидних свят о 3 год. ранку в Малині, на Київщині счинилась пожежа. Згоріло, як нас сповіщають, шість хат зо всіма будівлями, господарським майном, хлібом. Декілька господарів лишились навіть без одежи, бо вискочили із сем’ями в чім були. Збитки великі. Пожежу тушила місцева вільна дружина. Треба зауважити, що на протязі місяця це цетверта пожежа. Підозрівають, що всі пожежі стались од підпалу»

  Липень 1911 року:

  «З Київщини. Нещастя.

  У Малині недавно незумисне застрелився гімназист, син директора папірної фабрики — Шендзиховський. Нещастя скоїлось через необережне поводіння з рушницею.»

  Березень 1912 року:

  «Окремо треба поставити нещасливий випадок з 5 робітниками в м. Малині, на Київщині. Там, переправляючись у човні через ставок, утопились п’ятеро робітників місцевої папірної фабрики. Це, розуміється, «власна необережність», але може бути, що пильне слідство викрило б і инших винуватців катастрофи.»

  «Рада» — щоденна політична, економічна і літературна україномовна газета. Виходила з вересня 1906 р. по липень 1914 р.

Джерело: infomalin.biz

 

 Новини Житомира

 

Последнее изменение Понедельник, 04/02/2019

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework