Ювенальні прокурори: застосування відновного правосуддя для неповнолітніх на Житомирщині виведе майже 40 підлітків із кримінального провадження

  Органи прокуратури Житомирщини беруть участь у впровадженні Програми відновного правосуддя для неповнолітніх, які є фігурантами кримінальних проваджень та підозрюваними у вчиненні злочинів, дія якої з квітня цього року розповсюджена на території всієї України.

   Очікується, що запровадження цієї Програми лише у Житомирській області цьогоріч сприятиме виведенню близько 40 неповнолітніх із кримінального провадження на ранніх стадіях та вжиттю узгоджених заходів для їх ресоціалізації, з метою запобігання повторного вчинення злочинів.

  Про це повідомила ювенальний прокурор відділу ювенальної юстиції прокуратури області Людмила Кучер.

  Прокурор додала, що для України це принципово новий підхід у правосудді для неповнолітніх, застосування якого в інших країнах вже дало позитивні результати.

  «Ключовим аспектом у запровадженні відновного правосуддя для неповнолітніх є тісна взаємодія та координація не лише ювенальних прокурорів із правоохоронцями та психологами, а й інших учасників, зокрема осіб, що вчинили правопорушення та потерпілих», - зауважила Людмила Кучер.

  Прокурор також додала, оскільки нові формати роботи раніше не застосовувалися, то, з метою результативного впровадження єдиних підходів до практичного застосування Програми ювенальні прокурори також будуть вчитися. Тренінговим центром прокурорів України розроблено спеціальний цикл занять з надання методичної допомоги процесуальним керівникам у кримінальних провадженнях щодо неповнолітніх.

  Перший такий тренінг, у якому взяли участь 17 ювенальних прокурорів області, вже відбувся в режимі он-лайн на платформі ZOOM.

  Довідково. З метою запровадження найкращих світових практик у сфері юстиції щодо дітей, пілотний проект Програми, відповідно до спільного наказу Генерального прокурора України та Міністра юстиції України, розпочато у січні минулого року у шести областях. Із квітня цього року проект «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину», запроваджується у всіх інших областях.

Пресс-лужба прокуратури Житомирської області

Новини Житомира

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework