Місто з шикарним бароковим костелом, залишками маєтку Олізарів, фахверковою бібліотекою та старовинним парком. ФОТО

Одне з найдавніших міст України - початок заснування і заселення губиться в темряві YІ-YІІ століття. За легендою, містечко називалось Хміничі і було центром одного з древлянських племен – мінчан.

Перша письмова згадка як про село Житомирського повіту Київського воєводства Великого Литовського князівства припадає на 26 березня 1499 р. Шістдесят п’ять років воно належало Кмитам Чорнобильським, відомому і впливовому роду Правобережної України. З 1565 р. містечко було власністю графів Олізарів. У 1779 році місту надане магдебурзьке право. Статус - місто Коростишів надано у 1938 році.

Місто Коростишів – один із відомих в Україні та за її межами центрів гранітодобувної й обробної промисловості. Зараз у місті та в його околицях добувають граніт. В місті, що розташовано між Києвом та Житомиром, є шикарний бароковий костел, залишки маєтку Олізарів, фахверкова бібліотека, старовинний парк, скелясті береги Тетерева, старовинна поштова станція та декілька споруд понад сторічної давнини.

Найвідоміша пам'ятка Коростишева - костел Різдва Пресвятої Діви Марії. Перший костел в Коростишеві збудувала родина Олізарів, яка довгий час володіла містом. Це був дерев'яний храм. Новий мурований костел в стилі бароко спорудили у 1798 році. 1802 році до нього прибудували капличку, в крипті якої збереглись поховання Олізарів. За совєтів храм було зачинено, приміщення використовували як зерносховище, а потім як кінотеатр. У 1991 р. святиню повернуто католицькій громаді.

Інтер'єр костелу:

Поруч з костелом збереглася одноповерхова будівля плебанії кінця XVIII століття в стилі класицизму, зведена коштом Юзефа Каласантія Олізара:

У ХІХ столітті Густав Олізар спорудив поруч з костелом палац, в якому зберігалася велика колекція творів польських художників XVIII століття та багато стародруків. Примітно, що палац було зруйновано... в часи української незалежності. Від нього залишилося лише 4 колони.

Фонтанні композиції в парку Олізарів:

Фахверкові споруди - велика рідкість для України. В Коростишеві на території маєтку Олізарів зберіглася фахверкова бібліотека.

Джерело: liveinternet.ru

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework