Житомирянка подарувала обласному краєзнавчому музею старовинне дзеркало
![Житомирянка подарувала обласному краєзнавчому музею старовинне дзеркало](/media/k2/items/cache/1775595f7534a52cbd7b1196cc1f400a_L.jpg)
Житомирянка Наталія Чухновська подарувала обласному краєзнавчому музею старовинне дзеркало, виготовлене наприкінці 19 століття, яке в її родині передавали з покоління в покоління.
Про це Суспільному розповіла наукова співробітниця Житомирського обласного краєзнавчого музею Надія Борисова. За її словами, дзеркало важить 100 кілограмів, його висота – 2 метри 10 сантиметрів та ширина – 1 метр 60 сантиметрів.
Вік дзеркала – понад 120 років.
![Житомирянка подарувала обласному краєзнавчому музею старовинне дзеркало Житомирянка подарувала обласному краєзнавчому музею старовинне дзеркало](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/952x1.78/a187aa619fa66085.jpg)
"Це доволі цікавий експонат, – розповідає Надія Борисова. – Його нам передала Чухновська Наталія Георгіївна. Вона 1956 року народження, жителька Житомира. Цікавим є той факт, що дзеркало побутувало в смт Хорошів у сім'ї священника Петра Митрофанова. У Петра Митрофанова була донька, яка народилася в 1897 році, це була Євгенія Петрівна, яка була бабусею нашої здавачки".
![Житомирянка подарувала обласному краєзнавчому музею старовинне дзеркало Житомирянка подарувала обласному краєзнавчому музею старовинне дзеркало](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/952x1.78/f4859931f60720aa.jpg)
Дзеркало зберігали в маєтку в Хорошеві у дерев'яній рамі з дерев'яним каркасом. Елементи кріплень свідчать, що воно висіло на стіні і ним користувалися господарі.
Значних пошкоджень експонат не має.
"Але повертаємося до родини. Значить, бабуся здавачки Євгенія Петрівна Митрофанова виходить заміж за Івана Івановича Чухновського. Деякий час вони проживають у Хорошеві, в них народжується двійня хлопчиків, серед яких Георгій Іванович Чухновський, тобто, батько нашої здавачки, який одружується з її мамою і в 1952 році вони переїздять до Житомира. Ось така цікава історія цього дзеркала, яке передавали у спадок", – сказала Надія Борисова.
![Житомирянка подарувала обласному краєзнавчому музею старовинне дзеркало Житомирянка подарувала обласному краєзнавчому музею старовинне дзеркало](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/952x1.78/4bf333037ccca182.jpg)
Кріплення дзеркала
Історією дзеркала зацікавилися місцеві історики. Першим краєзнавцем, якого зацікавив експонат, став Сергій Собчук.
"Я зацікавився, тому що прізвище Чухновський мені до уваги потрапило вже може років 25-30 тому, бо я досліджую історію нашого Вільського кладовища і там похований чоловік на ім'я Микола Михайлович Чухновський. Дзеркало, яке люб'язно подарувала пані Чухновська, нашому музею безперечно має історичну і, напевно, якусь художню цінність", – розповів Сергій Собчук.
Авторка: Антоніна Тугас
Камера: Олександр Данилюк