У Житомирі університет вперше прийняв та обробив дані з космосу станцією зондування землі

У Житомирі університет вперше прийняв та обробив дані з космосу станцією зондування землі

  4 грудня у Житомирі Поліський національний університет вперше прийняв та обробив дані з космосу за допомогою станції дистанційного зондування землі.

   Про це Суспільному розповів доцент кафедри комп'ютерних технологій Поліського національного університету Павло Топольницький. За його словами, станція допоможе швидко отримувати зображення територій з різних куточків України, які можна використовувати, наприклад, для боротьби з лісовими пожежами:

  "У даний момент ми можемо побачити, що китайський космічний апарат буде заходити в 10 годин 26 хвилин 58 секунд у зону дії нашої станції. Дочекавшись цього часу ми зможемо провести сеанс прийому інформації з даного космічного апарату дистанційного зондування землі. Тобто ми отримаємо зображення території Житомирської області з космічного апарату на висоті 800 кілометрів".

  Павло Топольницький каже, що станція працює із закордонними космічними апаратами, адже в Україні їх не виробляють:

  "Тому ми в основному приймаємо інформацію з американських, ізраїльських та французьких космічних апаратів для яких не треба оформляти окремий дозвіл, так звані космічні апарати з відкритим бортом. Ці апарати рухаються по еліптичним орбітам на висоті 800-850 кілометрів. Їх функціональне призначення – знімати поверхню землі у видимому інфрачервоному діапазоні і передавати ці зображення радіоканалом на Землю. І тут включаються в роботу ці станції. Станція побудована на базі командно-вимірювальної системи "Фазан", яка була призначена для управління космічними апаратами та адаптована для вирішення задач дистанційного зондування Землі. Розповсюджуючи мережу таких станцій, ми можемо суттєво підвищити оперативність отримання інформації. Зокрема, є плани використання даної інформації щодо прогнозу попередження лісових пожеж. Тут оперативність грає дуже важливу роль".

   Ректор Поліського національного університету Олег Скидан говорить, що їхній навчальний заклад єдиний в Україні, який має таку станцію для забезпечення освітнього процесу:

  "Це можливість використання космічних знімків у різних сферах. У сфері розвитку аграрного сектору, тобто прогнозування врожайності, визначення вологості, зон ураження шкідниками, ураження після стихійних лих. Можна визначати втрати лісових ресурсів, зони незаконної вирубки, вчасно виявляти пожежі. Фактично в усіх сферах можна використовувати дану інформацію для оцінки ситуації, прогнозування та планування певних закладів".

 

Автор: Сергій Богінський

Камера: Ігор Грач

Новини Житомира

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework