×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID 525.

Тіньові схеми із Домбровського, 38: у чиї кишені йдуть гроші, минаючи обласний бюджет?

Спекуляція на темі приміщення на Домбровського, 38 цілком зрозуміла: хто захоче віддавати кошти (близько 1 млн. грн. щороку), які ось уже 20 років, минаючи обласний бюджет, ідуть у невідомому напрямку?

n 2605154494Мова йде про незаконну оренду. Вже 20 років колишнє приміщення Ремпобуттехніки площею 4000 кв. м.,займає громадська організація «Житомирський обласний Фонд соціального захисту інвалідів», приватної форми власності, яка здає його в оренду Приват-банку та іншим комерційним організаціям.

Два фонди – державний і приватний, назва співзвучна, один керівник

З ГО «Житомирський обласний Фонд соціального захисту інвалідів» ситуація цікава насамперед тим, що багато хто плутає її  з однойменною організацією державної форми власності – Житомирським обласним відділенням фонду соціального захисту інвалідів. Державна організація була зареєстрована у 10.04.1997 року. Через півтора роки – у 17.11.1998 році була створена майже однойменна громадська організація. Керівником обох є Володимир Прушківський, проте у другій він виступає ще й співвласником.

Напрошується питання навіщо Володимиру Прушківському створювати майже однойменну організацію? Чому саме він став одночасним керівником обох практично однойменних фондів? І нарешті – чому саме приватний фонд, користуючись співзвучністю своєї назви та спільною адресою з державним фондом, домагається майна за адресою: м. Житомир, вул. Домбровського, 38, залучаючи до цього процесу ЗМІ та громадськість і не пояснюючи їм тонкощі справи?

Трохи передісторії

Будівля на вул. Домбровського, 38 не належить громадській організації «Фонд соціального захисту інвалідів» і ніколи не належала. Це – комунальне приміщення, власність територіальних громад Житомирської області.

У 1995 році Житомирська обласна рада передала приміщення  на вул. Домбровського, 38 на баланс громадської організації «Житомирський обласний Фонд соціального захисту інвалідів». Проте у 2001 році прокурор області опротестував це рішення.

Згідно з рішенням Житомирської обласної ради № 746 від 26.07.2005 року громадська організація мала припинити постійне використання частини приміщень та передати їх на баланс комунальному підприємству з експлуатації адмінбудинків. Рішення обласної ради досі не виконане. З 2005 року були судові рішення різних інстанцій. 2 роки з ГО «Фонд соціального захисту інвалідів» було тривале листування, яке не дало жодних результатів.

Фонд був неодноразово попереджений про незаконність своїх дій, однак принципово не хоче віддавати приміщення на баланс обласної ради.

Приватний Фонд хоче й надалі здавати в оренду комунальне майно

«Ніхто не виселяє Фонд соціального захисту інвалідів та інші громадські організації з даного приміщення, вони й надалі можуть орендувати це приміщення за пільгової ціною – 1 грн. Проблема в тому, що Фонд і надалі хоче здавати його в оренду приватним структурам, не сплачуючи ні копійки до бюджету і, крім того, не вкладаючи ні копійки в ремонт», – розповів Дмитро Кропачов, голова постійної комісії з питань бюджету та комунальної власності.

П’ятиповерхівка на Домбровського, 38, доведена до сумного стану – на верхніх поверхах вибиті вікна, не працює ліфт, немає пандуса для інвалідів, спеціально обладнаних вбиралень. На прилеглій території утворилося стихійне сміттєзвалище, яке призвело до зсуву ґрунту. В результаті двометровий бетонний паркан, який відмежовує цю ділянку з прибудинковою територією на вул. Домбровського, 44, знаходиться в аварійному стані. До депутатів обласної ради звернулися жителі з будинку на вул. Домбровського, 44 – їхні звернення до керівництва громадської організації «Житомирський обласний Фонд соціального захисту інвалідів», на балансі якої знаходиться Домбровського, 38, жодного результату не дали.

24 квітня у присутності журналістів та громадськості делегація від обласної ради запропонувала ГО «Житомирський обласний Фонд соціального захисту інвалідів» підписати акти прийому-передачі приміщення на баланс комунальної установи з експлуатації адмінбудинків Житомирської обласної ради. Проте представники організації інвалідів відмовилися підписувати. Приміщення було прийняте на баланс в односторонньому порядку. Розпоряджатися коштами і майном територіальних громад має обласна рада, а не приватна структура.

Хто насправді хотів продати?

Громадська організація «Житомирський обласний Фонд соціального захисту інвалідів» звинуватила обласну раду в тому, що вона хоче продати приміщення на Домбровського, 38. Щоб унеможливити будь-які спекуляції на тему, Дмитро Кропачов пообіцяв зареєструвати проект рішення, щоб заборонити приватизацію цього приміщення.

22 травня члени постійної комісії з питань бюджету та комунальної власності проголосували за погодження проекту рішення обласної ради «Про заборону приватизації нерухомого майна за адресою: м. Житомир, вул. Домбровського, 38».

Окрім того, депутати проголосували за те, щоб вилучити дану будівлю зі списку об’єктів на приватизацію («Про погодження проекту рішення обласної ради «Про внесення змін у додаток до рішення обласної ради від 17.05.11 №195 «Про приватизацію об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області», зі змінами, внесеними рішеннями обласної ради від 19.09.13 №972, від 19.03.15 №1438»).

«До речі, в 2001 році саме Володимир Прушківський звертався в БТІ, щоб продати частину приміщення, яка сьогодні знаходиться у власності автосалону. Прушківському тоді відмовили на тій підставі, що він не власник», – розповів голова постійної комісії з питань бюджету і комунальної власності Дмитро Кропачов.

Що натомість?

Сьогодні нагальним є питання з технічним обстеженням і ремонтом даного приміщення. Гроші з оренди мають насамперед іти на ці потреби.

22 травня члени бюджетної комісії підтримали проект рішення «Про внесення змін до Програми підтримки та розвитку об’єктів спільної власності територіальних громад області на 2015-2016 роки», тобто затвердили внесення будівлі на Домбровського до переліку об’єктів, які мають відремонтувати у 2015-2016 роках. Згідно з цією програмою передбачене технічне обстеження, ремонт та оформлення нормативно-дозвільної документації на ліфти, ремонт покрівлі, сходової клітки, коридорів, входу та цоколю будівлі на Домбровського, 38.

Крім того, члени комісії проголосували за додаткове фінансування громадських організацій, які займаються соціальним захистом інвалідів – фактично погодивши 150 тис. грн. з обласного бюджету на фінансування даних організацій.

Люди з обмеженими можливостями не чули про Фонд

До речі, громадська організація «Житомирський обласний Фонд соціального захисту інвалідів», а також майже однойменний Житомирський обласний фонд соціального захисту iнвалiдiв – не єдині організації, що опікуються інвалідами, ветеранами та ін. Таких в Житомирі нараховується понад 20, а в Житомирській області – більше 60.

Під час прес-конференції 20 квітня деякі присутні громадяни з обмеженими можливостями зазначили, що навіть не чули про таку громадську організацію, як «Житомирський обласний Фонд соціального захисту інвалідів», а також про її роботу на теренах Житомирської області.

«Я маю інвалідність 30 років і досі не знала, що в нас є така громадська організація. Мені цікаво почути, що саме вони зробили для захисту людей з інвалідністю», – зазначила Галина Башинська, член громадської організації «Молодь. Жінка. Сім’я».

На це заступник голови Житомирської обласної ради Руслан Годований зазначив, що обласна рада попросила «надати перелік коштів, які отримали громадська організація за ці роки, а також куди ті кошти  пішли».

n 2605154494

n 2605154494

n 2605154494

n 2605154494

Последнее изменение Вторник, 26/05/2015

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework