×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID 525.

Децентралізація влади стане основним стимулом місцевого економічного розвитку, - Сергій Машковський

Децентралізація влади має відбуватися не лише на рівні головних органів влади, а й у основних сферах життєдіяльності.

Про децентралізацію в контексті житлово-комунального сектору, а саме створення ОСББ як дієвої форми участі громади в управлінні житловим фондом, втілення енергоефективних проектів не лише на рівні муніципалітетів, а й об’єднань громадян, говорили сьогодні, 16 грудня 2014 року, у м. Житомирі.

Про це повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

Звертаючись до учасників круглого столу, голова облдержадміністрації Сергій Машковський наголосив: «Сьогодні актуальна реформа житлово-комунального господарства, впровадження енергозберігаючих технологій. Особливого значення це набуває в контексті процесу децентралізації влади як основного стимулу місцевого економічного розвитку та активізації кожної громади під час вирішення різних проблем. Ми налагоджуємо діалог із керівниками на місцях, що дозволяє спільно реалізувати енергоефективні проекти. Так на Житомирщині протягом цього року вже переведено на альтернативні види палива 103 котельні і ми на цьому не зупиняємося».

Керівник області наголосив про необхідність підвищення обізнаності населення щодо можливостей ОСББ та відзначив позитивний досвід міста Житомира в напрямку впровадження енргоощадних технологій, а перший заступник міського голови Сергій Сухомлин розповів про вже досягнуті результати та плани на найближче майбутнє.

Так, обласний центр поступово переходить на електротранспорт, у місті проводиться моніторинг обсягів споживання енергоресурсів у бюджетних закладах. Житомир виграв грант на утеплення 19 об’єктів, а найближчим часом планується реалізація будівництва міні-ГЕС та модернізація КП «Житомирводоканал», що дозволить на 30% скоротити використання електроенергії та підвищить якість послуг підприємства. Окрім цього, тривають переговори щодо будівництва заводу з виробництва сонячних панелей. Ці та ряд інших заходів дозволяють місту економити енергію, а також отримувати додаткові прибутки.

Аналізуючи напрямки реформи житлово-комунального господарства в контексті децентралізації, керівник проекту ЄС «Угода мерів – Схід» Святослав Павлюк переконаний, що в Україні повинна реалізовуватися політика енергозбереження, а не енергозаміщення. Експерт звернув увагу на те, що протягом 10 останніх років вдалося скоротити обсяги споживання енергії на промислових підприємствах, в об’єктах теплокомуненерго та бюджетних установах. Натомість серед населення цей показник знизився лише на 1%. Таким чином, житловий сектор залишається найбільшим споживачем природного газу. Експерт вважає, що оптимальним варіантом для України в напрямку енергоефективності будуть утеплення приміщень, встановлення лічильників на всі види послуг та переробка сміття. Святослав Павлюк запрошує мерів Житомирщини приєднатися до проекту «Угода мерів – Схід» та наводить у приклад успішний досвід міст Черкаси, Львів, Луцьк, Долина та Миргород. Так, наприклад, впровадження енргоощадних практик у Черкасах дозволило скоротити споживання електроенергії на 49%, води – на 30%, а тепла – на 6%.

n 1612142045

n 1612142045

n 1612142045

n 1612142045

Інформаційне агентство "Всі Новини"

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework