×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID 525.

Поради житомирянам: як лікувати обмороження пальців

Через сильні морози, все більше житомирян звертаються до лікарень внаслідок обмороження кінцівок.

i 25011695 1При впливі холоду на організм людини трапляється загальне обмороження, настає розлад кровообігу шкіри, потім внутрішніх тканин і згодом настає омертвіння. Першими ознаками є лихоманка, тоді втома і сонливість, і може призвести до смерті. Але все ж, значна частка всіх відморожень доводиться на пальці рук і ніг.

Обмороження пальців рук і ніг поділяють на 4 ступені:

I ступінь – шкіра стає бліда і набрякла, чутливість пальців знижена або відсутня. Після того як пальці нагріваються шкіра стає багряно-синьою, збільшується набряк, з'являється біль, свербіж і печіння. Приблизно через тиждень всі симптоми проходять. Але ще багато років зберігається в пальцях посилена чутливість до низьких температур.

II ступінь – настає при тривалих впливах низької температури. Спочатку відморожені пальці робляться блідими, холодними і втрачають чутливість. Як тільки пальці відігріваються, вони стають набряклими і багряно-синіми. Ознака того що це 2 ступінь – з'являються пухирі з прозорою рідиною всередині (вони виникають у перші дні після отриманого обмороження). Шкіра на пальцях відновлюється приблизно за 1-2 тижні і рубців може не залишитися.

III ступінь – з'являються темно-червоні і темно-бурі бульбашки, також шкіра на пальцях умертвляється. Пальці бліді й холодні. Протягом 2-3 тижнів завершується відторгнення мертвої тканини, відбувається рубцювання – це відбувається протягом місяця. Після такого обмороження залишаються дуже грубі рубці.

IV ступінь – це найважче обмороження. Відбувається повне омертвіння всіх тканин і кісток. Шкіра при такому відмороженні синя або мармурова.

Лікування обмороження пальців

Знаючи симптоми і лікування, стане легше. При сильному обмороженні можлива втрата кінцівки, тому що сильні обмороження можуть спровокувати розвиток гангрени. Перша допомога і лікування обмороження:

При перших же ознаках обмороження варто докласти всі зусилля, для того щоб зупинити його. Як можна швидше звільнитися від сирого одягу, пальці обережно помити ледь теплою водою, потім обмотати теплим одягом і зігрівати. Цей спосіб застосовують тільки при першій стадії обмороження.

Робити масаж пальців час від часу. І при цьому використовувати такий засіб: трохи горошків перцю розмолоти і підсмажити в 1 ст. ложці олії з насіння сезаму або гірчиці, суміш, яка вийшла, процідити і поки вона тепла втирати в пальці.

Перш ніж відігрівати обморожені пальці слід змастити гігієнічною помадою, це робиться для того, щоб шкіра на пальцях не тріснула, тому що взимку дуже важко лікувати тріснуту шкіру.

При обмороженнях другого, третього і четвертого ступеня спочатку пальці належить ніжно і дуже обережно розтерти серветкою, перед цим намочивши її горілкою або спиртом, потім опустити пальці у ледь теплу воду, потім протягом 20-30 хвилин дуже повільно довести воду до 37 градусів. Далі можна потрошку розтирати пальці, до тих пір, поки не з'явиться чутливість.

Відмороженими пальцями треба намагатися не ворушити. Можливе виникнення крововиливу в обморожені пальці, тому що судини при відмороженні робляться значно крихкими.

Потерпілого слід напоїти гарячою рідиною (чай, молоко або що-небудь інше).

Последнее изменение Понедельник, 25/01/2016

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework