На сесії Бердичівської районної ради депутати сварилися за автомобіль

  Засідання чергової сесії Бердичівської районної ради, що проходило сьогодні зранку, з самого початку обіцяло бути швидким.


  Адже 11 питань порядку денного для районних депутатів, які обговорюють детально ці питання напередодні на комісії до найменших нюансів, це крапля в морі, тим більше, що голосують вони, на відмінну від міської ради Бердичева, не поіменно. А це, в свою чергу, набагато скорочує час, - розповідає rio-berdychiv.info.

  На початку сесії депутати проголосували за порядок денний і за включення до нього додаткових запитань. Оскільки більшість цих питань обговорили на комісії, що проходила у четвер, доповідати по ним не було потреби. Щоправда, перше питання, яке стосувалося стану законності на території Бердичівського району та заходи щодо її зміцнення, з порядку денного все-таки зняли через відсутність доповідача – начальника Бердичівської міськрайонної прокуратури. Він, як було зазначено, нині у відпустці, його замісник також не прийшов, а з цього питання потрібно виступити обов’язково, тому розглянуть його наступного разу.

  Присутні одне за одним проголосували за внесення змін до районного бюджету на 2020 рік, за затвердження фінансового плану КНП «Центральна районна лікарня Бердичівського району», за надбавку за вислугу років у розмірі 10% від посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг заступнику голови районної ради Софії Томашевській і за передачу нежитлової будівлі бувшого кінотеатру, нежилого приміщення дитячої районної бібліотеки та нежилої будівлі колишнього аптечного пункту в с. Никонівка у комунальну власність Гришковецької селищної об’єднаної територіальної громади.

  І, здавалося б, ще одне питання про передачу автомобілів та питання «Різне» і сесія закінчиться, оперативно, спокійно та швидко. Та не тут то було, адже якраз питання передачі автомобілів і здійняло шквал емоцій та призвело до суперечки, спору і мало не дебатів між т.в.о. головного лікаря ЦПМСД Бердичівської районної ради Наталією Ровковою та новим керівником ЦПМСД Гришковецької селищної ради» Тетяною Войцахівською.

  Справа в тому, що проектом рішення передбачалося надати дозвіл на безоплатну передачу автомобілів УАЗ 3151201, «Renault Duster» та «Renault Logan» з балансу КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Бердичівської районної ради у комунальну власність Гришковецькійї селищній об’єднаній територіальній громаді. Директору КНП «Центральна районна лікарня» Андрію Мирончуку доручили б здійснити заходити щодо перереєстрації автомобіля УАЗ, а Наталії Ровковій - автомобілі «Renault Duster» та «Renault Logan».
Голова районної ради Максим Самчик повинен був створити комісію по передачі автомобіля згідно з Положенням про порядок передачі майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ району.

  І якщо з першими двома автомобілями, 1989 та 2018 років випуску, проблем по суті не було, бо депутати одноголосно підтримали передачу їх Гришковецькій ОТГ, то «Renault Logan» став справжнім яблуком розбрату.

  Депутати взагалі по черзі висловлювали свою думку про те, що передати транспортні засоби необхідно, бо вони дуже потрібні ЦПМСД Гришковецької ОТГ. Аргументів, мовляв, багато, починаючи від сіл, які входять в громаду, їхня протяжність та кількість населення, яке потрібно об’їжджати і так само потрібно виїздити на виклики, закінчуючи кількістю фельдшерських пунктів тощо. І всі аргументи підводять до того, що без цих автівок не обійтися.

  Але інші депутати зазначали, що так не робиться, адже є й інші громади і, можливо, їм також потрібні транспортні засоби або ж вони б висловили думку, як краще вчинити у цій ситуації. Для прикладу навели Семенівську ОТГ, що вона, наприклад, закупила один автомобіль за кошти бюджету ОТГ, а інший їм дістався за кошти державного бюджету із співфінансуванням, тому Гришковецька ОТГ могла зробити так само, адже їхній бюджет також немалий.

  Наталія Ровкова зазначала, що ЦПМСД Бердичівського району не можуть залишитися з одним «Renault Logan», бо у них їх налічується 2, і старими «Жигулями» та «Таврією», якими лікарів не возять на виклики у села, бо не знають, чи доїдуть ці автівки туди і чи повернуться назад. Кількість населення, яке вони обслуговують, становить 14 тисяч і сюди входять так само жителі сіл, які відносяться до ОТГ. Іноді сама т.в.о. головного лікаря дає власний службовий автомобіль для того, аби лікарі діставалися пацієнтів.

  Таких аргументів, криків, суперечок та навіть прохань звучало чимало, але все звели до єдиного вирішення наявної проблеми – скликати сесію, хай навіть це буде позачергова, аби не вирішувати дане питання на останній для депутатів цього скликання сесії, та обговорити все ще раз. Також присутні в більшості зазначили, що варто запросити представників чотирьох ОТГ і хай вони також домовляються, ділять, вирішують, аби все було по-справедливому. На цьому і зійшлися, хоча процедурно і провели голосування. Але 10 голосів «за», а решту 10 – «проти» та «утримались», бо присутніми на сесії були 20 депутатів, все рівно не вистачило для прийняття рішення, а тому бурхливе обговорення перенесено на наступне засідання.

 Новини Житомира

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework