×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID 525.

Сьогодні міжнародний день відмови від куріння

Щорічно в третій четвер листопада у більшості країн світу відзначається Міжнародний день відмови від паління.

n 1911156763Завдячуючи Американському онкологічному товариству вперше цей день був проведений у 1977 році.

Як повідомляє прес-центр УОЗ, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я 90 % смертей від раку легенів, 75 % - від хронічного бронхіту і 25 % - від ішемічної хвороби серця обумовлені палінням.

Сигарети – це високотехнологічні вироби, які розроблені таким чином, щоб створювати і підтримувати залежність. Багато компонентів, які містяться в них, та дим, який вони виділяють, є фармакологічно активними, мутагенними і канцерогенними.

Вдихати тютюновий дим в 4 рази шкідливіше, ніж вихлопні гази автомобіля безпосередньо з вихлопної труби. Одна з десяти смертей у світі спричинена вживанням тютюнових виробів. І це стається кожні 6 секунд. Пандемія тютюнопаління в XX ст. забрала з життя понад 100 млн. осіб. За офіційною статистикою щороку від хвороб, пов’язаних з курінням, помирає 120 тисяч жителів України. Наша країна є другою країною у світі (після Чилі), де у віці 13-15 років курять більше 30 % юнаків і дівчат. Третина нашого населення у віці 18-25 років є постійними курцями.

Куріння є не лише особистою проблемою кожної людини окремо, але й гострою соціальною проблемою, з якою пов’язане майбутнє всього людства. Передчасній смертності та хворобам в усьому світі, пов’язаних з тютюнопалінням, людство здатне запобігти.

Мета Міжнародного дня відмови від паління – сприяти зниженню поширеності тютюнової залежності, залучити до боротьби проти куріння всіх верств населення і лікарів усіх спеціальностей, профілактика тютюнопаління та інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров’я. Широке інформування суспільства про шкідливий і згубний вплив тютюну на курця і оточуючих його людей здатне позитивно вплинути на самосвідомість безлічі курців, свободу від стереотипу про необхідність тютюну в нашому житті.

Життя без тютюну – цю ідею ми мусимо донести до свідомості найбільш розсудливих і відповідальних людей, здатних позитивно впливати на суспільство, формуючи міцний імунітет проти будь-якого одурманення.

День відмови від паління – саме той день, коли необхідно підняти голос на захист здорового способу життя, чистого повітря, звільнення від тютюнового диму.

Прочитано 2893 раз

Последнее изменение Четверг, 19/11/2015

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework