×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID 525.

Українець переробив автомобіль із бензину на дрова: тепер розхід 20 кг. дров/100 км

З приходом енергетичної кризи і підвищенням цін на газ та пальне люди все частіше стали цікавитися альтернативними видами енергії, переходити на твердопаливні котли.

n 2611156867Оригінально підійшов до розв’язання цієї проблеми 36 - річний Євген Коливан із Чернігівщини.

— Мій «Опель» може їхати і на бензині, і на дровах, — розповідає Євген. — Автомобіль не новий, 1986­-го року випуску. Переробити його я вирішив минулої зими. Через подорожчання бензину їздити на роботу стало дорого, от я й придумав альтернативний варіант. Легше на дровах їздити, ніж крутити педалі велосипеда. Переробити машину було неважко. За фахом я вчитель фізики і математики. Кілька років працював у школі, а зараз займаюся ремонтом автомобілів на приватній СТО. До багажника я прикріпив металеву діжку і бідон, в які закладаються дрова. Вони тліють, виділяючи газ, що фільтрується, охолоджується і трубами подається в двигун.

У двигуні жодних переробок немає. На дровах мені їздити і зручно, і дешево. Вважаю, що для сільської місцевості це хороший варіант. 20 кілограмів дров іде на 100 кілометрів. Отже на таку відстань витрачається всього 10 гривень. Економія суттєва, якщо порівняти з цінами на бензин — у середньому 20 гривень за літр. До 100 кілометрів за годину на дровах машина розганяється за 1 хвилину і 35 секунд. А взагалі це залежить від якості дров, їхньої вологості. Підкидати у «топку» я можу й пластикові пляшки, але найчастіше це звичайні соснові дрова. Найкраще пальне — із сухої шовковиці. На ньому не їдеш, а летиш!

n 2611156867 1

Їздити на дровах ще й екологічно. З вихлопної труби «Опеля» виходять лише водяна пара і діоксид вуглецю.

— Як інші водії реагують на Ваш автомобіль?

— Дивуються, фотографують. Якось мене зупинили даішники, щоб розпитати, як я так переобладнав «Опеля». Навіть документів не спитали. Скоро буде рік, як я став їздити на дровах, і ще жодного разу не пошкодував про це. За цей час «намотав» більш ніж 7 тисяч кілометрів. Заощадив десь 15 тисяч гривень. Оскільки місцевість на Чернігівщині лісиста, то «заправок» дорогою вистачає. Дістав із багажника пилку, яку я жартома називаю «заправочним пістолетом», попиляв сухі гілки — і вперед. Якщо ж зупинятися ніколи або заїхав у поле, то можна перейти на бензин.

До теми

Газогенераторний автомобіль, двигун якого працює на газу, що отримується із твердого палива, винайшли ще у кінці XІX — на початку XX сторіччя. Перший класичний газогенераторний автомобіль, що використовував як пальне дрова і деревне вугілля, був сконструйований у 1900 році у Франції. За рік патент на виробництво таких автівок був виданий у Росії. Автомобілі, що їздять на дровах, були дуже популярними під час Другої світової війни. У деяких країнах вони широко використовуються й досі. Зокрема доволі багато їх у сільській місцевості Північної Кореї. У Швеції, ПАР, Китаї та на Філіппінах розвиток газогенераторних технологій підтримується на державному рівні.

Наталія Федосенко, ecotown.com.ua

Прочитано 3093 раз

Последнее изменение Четверг, 26/11/2015

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework