АВТО RIA

Охорона культурної спадщини по - житомирськи, або коли мамонт замироточить?

Охорона культурної спадщини по - житомирськи, або коли мамонт замироточить?

  Магістрат- пам‘ятка національного значення, побудована у 1789 рокі, поновлена після Другої Світової в 50 ті минулого століття.

  «Велике будівництво» вкупі з «Великою реставрацією» в Житомирі розпочались в контексті стратегії «Житомир- культурний центр» з гаслом «Житомирщина- від мамонта до космосу», яка передбачала музейний квартал на Замковій горі- розділення краєзнавчого на повноцінну картинну галерею з власним фондосховищем у дворі та окремий музей природи і історії «Магістрат» з сучасною вентиляцією, інклюзивною складовою, з «визволенням» місцевого мамонта, що тривалий час перебував під алтарем Хрестовоздвиженської церкви і сміливо може вважатись holy (святим), намоленим, а може вже замироточив? Мамонт у церкві- неаби яка фішка древнього міста.

  Для реалізації «музейного кварталу» було зроблено професійний концепт - дизайн музею, тривала побудова експозиції з залученням професіоналів- архітекторів, музейників, науковців Києва, Житомира, Львова з досвідом роботи на міжнародній арені. Концепт було представлено житомирським фахівцям музейної справи- тривали дискусії , разом з тим розпочиналась стадія реставраційних робіт- мільйони коштів 2019,2020, 2021...

  В результаті ремонтно- реставраційних робіт Пам‘ятка національного значення не автентично позеленіла (зелений колір в архітектурі - дурний тон, оскільки зелена природа навколо, в даному випадку злитись із зеленими деревами скверу для пам‘ятки національного значення не найкраща ідея) Пандемія внесла корективи у відкриття 2020, відтермінувавши його, а ще з‘явилась ідея перенести мамонта до «параду цивілізацій»...

  Так хочеться дорости до часів, коли Стратегія, розроблена професіоналами буде втілюватись, незалежно від смаків та вподобань перших осіб регіону, а працюватиме на громаду, на репутацію Житомирщини, як краю, де вміють цінувати минульщину та впевнено будувати майбутнє.

Тетяна Парфентієва

Новини Житомира

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework