×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID 525.

Мобілізація-2016: чому ухилитися буде складніше

"Охочих залишитися на контрактну службу дуже багато, тому очікується, що сьома хвиля буде менш значною за кількістю, ніж попередні", – заявляють у прес-службі Генштабу ЗСУ.

n 0202167598В Україні найближчим часом оголосять 7-у хвилю мобілізації. У Генштабі Збройних Сил України (ЗСУ) точну кількість українців, яких призвуть до армії, не називають. Проте вже зараз відомо, що план по призову буде значно менше, ніж у минулому році.

Сайт "Сегодня.ua" з'ясовував, чому ухилитися від служби в цьому році буде складніше, і скільки українців призвуть збройні сили.

Точний план мобілізації назвуть наприкінці березня

Як розповів спікер Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов, 7-а хвиля мобілізації необхідна для того, щоб замінити бійців, покликаних під час 4-й. Деякі з них знаходяться в зоні боїв вже більше року. Під час 4-ї хвилі в збройні сили потрапили близько 50 000 українців. Частина бійців на бойових позиціях замінять контрактники, решта місця дістануться покликаним в рамках 7-ї хвилі.

Глава Генштабу ЗСУ Віктор Муженко заявив, точну кількість мобілізованих цьогоріч визначать наприкінці березня. В цей же час повернуться додому бійці, покликані в рамках 4-ї хвилі мобілізації. Неофіційно в Генштабі кажуть, 7-я мобілізація буде мінімум на 30% менше попередніх. Офіційно які-небудь цифри у ЗСУ називати відмовляються. До слова, під час шостої хвилі мобілізації планували закликати близько 50000 українців.

В одному з обласних військкоматів "Сегодня.ua" розповіли, що план з мобілізації ще не отримали, оскільки до цих пір немає відповідного наказу президента, однак районні воєнкоми вже зараз готуються до заклику.

"Попередню хвилю мобілізації виконали приблизно на 60% по Україні. Цього року план дадуть менше, виконати його буде простіше. Повістки дійсно розсилаються вже зараз – але тільки для уточнень даних. Якщо навіть план буде на 40% менше, ніж торік, то, в середньому по Україні, щоб його виконати, потрібно буде закликати стільки ж людей, скільки і в минулому році ", – говорить співробітник одного з військових комісаріатів і зазначає, що основний упор в цьому році дійсно робиться на агітацію на контрактну службу в армії .

На своїй прес-конференції сьогодні полковник ЗСУ Михайло Кардинал повідомив, що цього року планують взяти на службу 4000 контрактників. При цьому завдяки тому, що з 1 січня мінімальна зарплата військовослужбовця збільшена до 7000 гривень, кількість бажаючих служити в армії значно зросла. Якщо раніше за тиждень контракт з ВСУ підписували 20-30 чоловік, то зараз тільки в січні контракт підписали 400 українців.

У ЗСУ відзначають, кількість мобілізованих в 2016-му українців також буде залежати від військово-політичної ситуації на Сході країни. "Про 7-му хвилю мобілізацію є лише розмови. Указу нема... Ми плануємо цього року комплектуватися за рахунок військовослужбовців за контрактом, якщо добре пройде агітаційна компанія, – збираємося на контракт взяти 4000 осіб. У цьому місяці взяли вже 400 військовослужбовців", – говорить Михайло Кардинал.

Віктор Муженко повідомив, цього року армія буде "переходити від кількості до якості". На думку глави Генштабу, "в Україні вистачає мотивованих чоловіків, охочих поповнити ряди захисників Вітчизни".

"Охочих залишитися на контрактну службу дуже багато, тому очікується, що 7-ма хвиля буде менш значною за кількістю, ніж попередні", – заявляють у прес-службі Генштабу ЗСУ.

Мобілізацію оголосять тільки після указу президента України Петра Порошенка. Ще кілька тижнів тому Порошенко заявив, що відповідний указ підпише відразу після того, як до нього звернеться керівництво Генштабу ЗСУ. Приблизно в цей же час буде підписаний наказ і про демобілізацію бійців призваних у рамках 4-ї хвилі.

За законом, з моменту, коли призовник потрапив у військкомат і до моменту демобілізації має пройти без десяти днів рік. 4-та хвиля мобілізації почалася 20 січня, отже, частина бійців повинні повертатися додому вже зараз. Однак, у ЗСУ кажуть, наказ про демобілізацію буде підписаний до кінця березня.

Чому ухилитися буде складніше

У військкоматах замість паперових справ на призовників будуть використовувати Єдиний електронний реєстр. Зараз військові просять Верховну Раду прийняти відповідний законопроект і дозволити поповнювати реєстр даними з податкової, міграційної служби, єдиного реєстру виборців тощо.

Якщо нардепи законопроект підтримають, центральна виборча комісія буде подати до реєстру дані про всіх громадян у віці від 18 до 60 років. Про виїздах за межі держави військкомати інформуватиме центральний орган виконавчої влади, який займається контролем державного кордону. При цьому дані будуть збирати навіть на неповнолітніх.

За словами полковника ЗСУ Романа Бакуменко, реєстр використовуватимуть під час військової мобілізації, а також під час призову на строкову службу в армію. "Скільки людина потрапить до реєстру – державна таємниця", – зазначив офіцер.

Ухилятися від призову, якщо реєстр повноцінно запрацює, буде вкрай складно: воєнкоми знатимуть про місце роботи, про пересування і про фактичне місце проживання військовозобов'язаного.

Владислав Селезньов розказав, Єдиний реєстр військовозобов'язаних буде працювати навіть у випадку, якщо народні обранці не підтримають відповідний законопроект. Однак, без дозволу Ради в реєстру не буде автоматично потрапляти інформація з податкової та інших відомств. У Генштабі кажуть, ухилятися від призову, якщо реєстр повноцінно запрацює, буде вкрай складно: воєнкоми знатимуть про місце роботи, про пересування і про фактичне місце проживання військовозобов'язаного.

Не підлягають заклику під час часткової мобілізації:

• Резервісти, заброньовані органами державної влади на період мобілізації
• Визнані тимчасово непридатними для військової служби за станом здоров'я
• Чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років
• Чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років
• Чоловіки, на утриманні яких знаходиться дитина-інвалід підгрупи А у віці до 18 років
• Чоловіки, на утриманні яких знаходиться повнолітня дитина, є інвалідом I або II групи, до досягнення ним 23 років
• Усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років
• Народні депутати України
• Студенти, аспіранти та докторанти, які навчаються на денній формі навчання

Закликати будуть українців у віці від 25 до 60 років, які вже мають військову спеціальність.

Прочитано 3037 раз

Последнее изменение Вторник, 02/02/2016

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework