Незважаючи на підвищений радіаційний фон, в зоні відчуження – теж виявляються факти браконьєрства.

  Території, де на 32 роки людина поступилася тваринному та рослинному світу, тобто, значну частину Чорнобильської зони відчуження, відтепер використовують як радіаційно-екологічний біосферний заповідник, який був створений у 2016 році. На сьогодні біосферний заповідник – це територія в понад 226 тисяч гектарів з різномаїттям флори і фауни.

 

  Біосферний заповідник розташований в Іванківському та Поліському районах, в межах зони відчуження та зони безумовного відселення. Зважаючи на те, що біосферний заповідник є природоохоронною установою – законодавством визначено його функціональне зонування. Передбачено виділення чотирьох зон: заповідної, буферної, регульованого заповідного режиму, а також зони антропогенних ландшафтів. Кожна з них передбачає різний ступінь господарської діяльності: від повної заборони господарських робіт у заповідній зоні – до обмежених видів робіт у зоні антропогенних ландшафтів, - повідомляє Державна екологічна інспекція у Житомирській області.

  Нині на цій території налічується 1200 видів вищих рослин, 200 видів мохів та 120 видів лишайників, 19 видів рослин, що належать до Червоної книги України. Також з’ясовано, що на території зони може проживати 409 видів хребетних тварин. При цьому 299 видів (73%) тварин вже виявили, а відсутність інформації про решту 27% пов’язана із браком спеціалізованих досліджень. На цій території довели існування 17 видів тварин, які входять до Червоної книги України. Це річкова видра, борсук, рись. Серед ссавців, річкова мінога серед риб та чорний лелека, гоголь, скопа, рудий шуліка, орлан-білохвіст, великий та малий підорлик, змієїд, сірий журавель, лежень, кулик-сорока, пугач та сірий сорокопуд.

  Керівництвом Державної екологічної інспекції України було прийнято рішення щодо проведення перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства на території зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення Чорнобильського радіаційно – екологічного біосферного заповідного у сфері охорони, використання, відтворення водних біоресурсів, зокрема, під час нересту риби. В склад робочої групи входять державні інспектори з трьох областей: Київської, Чернігівської та Житомирської. 

  Спільними зусиллями, протягом перебування робочої групи на території заповідника, на порушників правил природоохоронного законодавства вже складено більше 20 протоколів, та вилучено понад 10 км заборонених знарядь лову – сіток. 

  Спільні заходи по запобіганню та виявленню порушень вимог природоохоронного законодавста на вищезазначеній території триватимуть і надалі.

 
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework