Цікаві та невідомі факти про Шодуарівський парк

Міський парк імені Гагаріна у Житомирі – одне з найкращих місць для прогулянок та дозвілля городян.

Він простягнувся на березі річки Тетерів на площі близько 36 га. Тут є фонтани, скульптури, унікальні рослини та відпочинкові зони.

Історія парку Гагаріна

Хоча міський парк має ім’я першого космонавта, серед житомирян ведуться дискусії про перейменування парку на Шодуарівський, і навіть почали збирати підписи. Виявляється, барон Іван Максиміліанович де Шодуар – засновник парку, а також відомий меценат та дослідник, голова Російського товариства захисту тварин.

У 19 столітті він збудував у Житомирі палац, розбивши навколо розкішний парк у стилі бароко з мармуровими статуями, альтанками та екзотичними рослинами.

Під час революційних подій могилу Барона де Шодуара сплюндрували. На жаль, графський палац також був знищений у лихоліттях Другої світової війни, а парк втратив свій автентичний вигляд. Проте і зараз тут є на що подивитися.

Що можна побачити у міському парку

Біла колонада в тосканському стилі зустріне вас на вході в міський парк Житомира. Цікаво, що на відміну від усіх інших колонад світу, вона має непарну кількість колон. Місцеві мешканці пишаються цією особливістю та полюбляють фотографуватися біля колонади та каскаду фонтанів, що починається відразу від входу. Неподалік розташовані оглядові майданчики з чудовим краєвидом на річку Тетерів.

Статуя богині Артеміди, яка пам’ятає про графські часи, зустрічає гостей на галявині житомирського парку. Статую богині мисливства встановили ще за барона Шодуара, хоча вона сильно постраждала під час воєн. Артеміду відреставрували та повернули до парку. Трохи далі, біля дитячого майданчика, ви побачите цілу галерею скульптур із казкових сюжетів.

Графські сходи в Житомирі хоча й змінили свій вигляд протягом років, все ж залишаються однією з найцікавіших пам’яток. Гранітні сходи з майданчиками для перепочинку, побудовані у 1912 році, колись були оздоблені мармуром та скульптурами. Сходи ведуть до човнової станції на річці, де в теплу пору року ви можете прокататися на катамарані або човні.

Підвісний пішохідний міст через річку Тетерів – наймальовничіше місце парку. Ця унікальна конструкція на металевих тросах була споруджена 1982 року як частина великого комплексу Бойової слави. Міст простягнувся на 350 метрів у довжину над стрімкими схилами Тетерева. З нього відкриваються чудові краєвиди на місто, на греблю і скелі біля парку. На стрімкому березі привертає увагу білосніжна альтанка, збудована у 1953 році, яка стала одним із символів Житомира.

Цікаві факти

У парку ім. Гагаріна колись було висаджено близько 80 видів дерев і кущів, серед них були унікальні рослини, привезені з Європи, Індії, Китаю, Північної Америки. Це бундук, пірамідальний та гірський дуб, червонолистий бук, горіх Маньчжурський, туя східна, бархат Амурський, гледичія. Дерева гінкго, платана та горіха ведмежого – єдині екземпляри на Житомирщині.

Шкода, більшість дерев вже не росте у парку. Парк культури і відпочинку ім. Гагаріна пишається, що тут росте рідкісне гінкго, яке ще називають «деревом кохання» за серцеподібну форму листочків. Хоча насправді, це не листя, а хвоя, адже гінкго – родич ялини, який ріс на землі ще в епоху динозаврів.

1999 року в міському парку стався обвал – це відкрилися підземелля палацу барона Шодуара. Хоча маєток був зруйнований ще в 1943 році, виявилося, що підвальні поверхи вціліли. Ця подія розбудила легенди про заховані баронські скарби, які нібито де Шодуар зберіг перед революцією.

За матеріалами: ua.igotoworld.com

Всі новини Житомира

Последнее изменение Четверг, 06/04/2017

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework