Житомирянин виготовляє із коноплі мокасини, лоуфери та черевики. ВІДЕО

   Житомирянин Олег Земнухов шиє взуття із конопляного полотна. Сировину теж виготовляє сам. За старовинними технологіями. Таким ремеслом чоловік займається 18 років.

 

   Олег Земнухов розповів, що перший свій виріб виготовив зі старого конопляного рушника. Це були жіночі мокасини, - йдеться у сюжеті suspilne.media.

Мокасини, лоуфери та черевики із коноплі виготовляє житомирянин

  "Я постійно для виготовлення взуття використовую домоткане конопляне полотно. Старовинне, ще зі старих запасів. Те полотно, яке робили наші бабусі, прабабусі. Це повністю натуральний продукт. Органічний", - розказав Суспільному Олег Земнухов.

  За його словами, сучасні технології виготовлення взуття із тканин дещо інші. Відбувається процес котонізації, коли волокно вичісується до мінімального розміру. 4-5-ти сантиметрів. Тож, пряжа, яка з нього виходить, не має міцності.

  "Коли я відчув і зрозумів властивість справжнього полотна, такого бабусиного, домотканого, я почав вивчати глибше старовинні технології. На ярмарках спілкувався із майстринями, які на цьому процесі знаються. Придбав собі прядку та верстат", - сказав Олег Земнухов".

  Завдяки придбаному обладнанню полотно чоловік виготовляє сам зі стеблин коноплі.

Мокасини, лоуфери та черевики із коноплі виготовляє житомирянинМокасини, лоуфери та черевики із коноплі виготовляє житомирянин

  Олег Земнухов: "Ось це стеблина справжньої технічної коноплі. Самі коноплі – це доволі висока рослина. 2-3 метри заввишки. Спочатку стеблину я вимочую у діжці з водою. Потім вичісую і пряду на прядці. Її використовували ще у минулому сторіччі".

  За словами Олега Земнухова, взуття із конопляного полотна можна носити від 2-х до 8-ми років.

"Конопляне взуття має антисептичні властивості. Для ноги воно корисне, бо створює температурний баланс. Коноплі гармонійні і для тіла людини. Полотно не подразнює шкіру, і ноги не втомлюються. Особисто моя родина і влітку, і взимку постійно носить взуття та одяг із конопель".

 

Авторка Антоніна Тугас

Камера Олександр Данилюк.

 Новини Житомира

 

Последнее изменение Среда, 12/08/2020

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework