АВТО RIA

Нардеп від Житомирщини наполягає на посиленні відповідальності за напади на медпрацівників

Нардеп від Житомирщини наполягає на посиленні відповідальності за напади на медпрацівників

  Про те, що потрібно посилити відповідальність за напади на медпрацівників, неодноразово казав народний депутат від Житомирщини, голова підкомітету з питань фармації та фармацевтичної діяльності Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Сергій Кузьміних.

  Нещодавній випадок у Рівненській міській лікарні, коли п’яний пацієнт застосував сльозогінний газ до лікаря-травматолога, вкотре підтверджує таку необхідність. На жаль, подібне трапляється нерідко.

  За даними Міністерства внутрішніх справ, протягом 2015 – 2020 років в Україні було зареєстровано 2056 кримінальних правопорушень, які загрожували життю і здоров’ю медиків. І це лише офіційно зареєстровані випадки! Зазвичай після погроз і легких тілесних ушкоджень працівники бригад екстреної медичної допомоги чи фармацевти не звертаються до правоохоронців. Такі випадки часто не фіксуються в статистичних звітах, а погрози від пацієнтів навіть не обліковуються.

  Протягом останніх років кількість нападів на медпрацівників відбувалися в середньому стільки ж разів, скільки й на журналістів. При цьому покарання за такі дії щодо представників ЗМІ є більш суворішим, аніж за аналогічні – по відношенню до медиків.

  «У більшості країн за напад на медичного працівника під час виконання його професійних обов’язків передбачена кримінальна відповідальність, – каже Сергій Кузьміних. – Про посилення покарання йдеться у законопроєкті №5124 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення захисту професійної діяльності медичних та фармацевтичних працівників», який ми розробили спільно з колегами і подали до парламенту ще на початку цього року. Після врахування зауважень фахівців із Міністерства внутрішніх справ і колег із правоохоронного Комітету доопрацьований варіант ініціативи був зареєстрований у Верховній Раді ще навесні. У законопроєкті за погрозу вбивством на адресу медпрацівника передбачається покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 2 років, за умисне нанесення побоїв легкої чи середньої тяжкості – до 5 років, а тяжких ушкоджень – від 5 до 12 років. На жаль, законопроєкт «завис» у Комітеті з питань правоохоронної діяльності, де перебуває на розгляді вже не один місяць. Після нещодавніх випадків будемо знову переконувати колег у необхідності погодження цього законопроєкту і якнайшвидшому винесенню його на голосування до Верховної Ради».

Новини Житомира

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework