На Житомирщині унаслідок недбалості екс-чиновника облдержадміністрації та зловживань директора підприємства зайво сплачено з бюджету понад 132 тис. грн на реконструкцію очисних споруд

На Житомирщині унаслідок недбалості екс-чиновника облдержадміністрації та зловживань директора підприємства зайво сплачено з бюджету понад 132 тис. грн на реконструкцію очисних споруд

  За процесуального керівництва Новоград-Волинської окружної прокуратури розслідується кримінальне провадження за фактом службового підроблення та заволодіння бюджетними коштами, вчинених директором товариства, а також  за фактом службової недбалості, вчиненої колишнім директором департаменту обласної державної адміністрації.

  Обом фігурантам справи повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, зокрема, директору товариства - за ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 191 КК України та колишньому чиновнику облдержадміністрації – за ч. 1 ст. 367 КК України.

  За даними слідства, кримінальні правопорушення скоєні у 2019 році, під час  реконструкції та технічного переобладнання очисних споруд каналізації в смт Ємільчине, на проведення якої з бюджету було виділено 3,4 млн грн.

 Зокрема, директор приватного товариства-підрядника, з метою заволодіння чужим майном, вніс до офіційних документів неправдиві відомості про вартість виконаних будівельних робіт, значно завищивши суму, та передав недостовірний документ для оплати замовнику.

  Замовник – директор департаменту облдержадміністрації, у свою чергу, допустивши службову недбалість, не перевірив відповідність наданих підрядником документів фактично виконаним роботам та завірив їх підписом і печаткою.

  У подальшому, на підставі цих документів, з бюджету зайво перераховано понад 130 тис. грн, які привласнені директором приватного товариства. 

  Зловживання з бюджетними коштами викрито Новоград-Волинською окружною (місцевою) прокуратурою спільно з Управлінням СБУ в області.

  Досудове розслідування проводить Новоград-Волинський райвідділ поліції.

  Додатково. У смт. Ємільчине, де проживає майже 7 тис. жителів, тривалий час є гостроактуальною проблема очисних споруд. Неналежне функціонування очисної системи створює екологічну небезпеку довкіллю та здоров’ю людей. Під час реконструкції очисних споруд каналізації, на які з бюджету виділені мільйонні кошти, підрядником допущено й інші порушення, пов’язані з неякісним виконанням робіт, у зв’язку з чим об’єкт з 2017 року дотепер не зданий в експлуатацію. За висновками експертів, сума таких робіт сягає 300 тис грн. Наразі окружною прокуратурою готуються позови про стягнення з підрядника зайво сплачених з бюджету 132 тис. грн, а також відшкодування завданої неякісними роботами шкоди на суму майже 300 тис. грн.

Пресслужба Житомирської обласної прокуратури

Новини Житомира

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework