Житомир у смітті: на міському полігоні накопичилося 15 мільйонів кубометрів відходів

Житомир у смітті: на міському полігоні накопичилося 15 мільйонів кубометрів відходів

  На Житомирському міському полігоні із захоронення твердих побутових відходів накопичилося близько 15 мільйонів кубометрів сміття. Через карантинні обмеження перевірку полігону перенесли на 2021 рік.

  Про це в ефірі "Українського радіо "Житомирська хвиля" розповів заступник начальника відділу відходів Державної екологічної інспекції Поліського округу Олександр Якимчик. За його словами, востаннє полігон перевіряли у липні 2016 року. Тоді екологи зафіксували потрапляння в річку інфільтрату, порушення у веденні обліку відходів, ігнорування заходів з попередження забруднення підземних вод. Нову перевірку мали провести цьогоріч, але через карантинні обмеження перенесли її на 2021 рік.

  За інформацією головного інженера КП "Автотранспортне підприємство 0628" Андрія Кудака, наразі кількість захоронених на полігоні відходів сягнула близько 15 мільйонів кубометрів. Андрій Кудак каже, що навантаження на полігон можна зменшити за рахунок будівництва в місті сміттєпереробного заводу:

  "Він переробляв би значну частину органічних відходів, здійснював би відбір і переробку вторинної сировини, а на полігоні захоронювали б всі інші відходи".

  За словами заступника Житомирського міського голови Сергія Кондратюка, будівництво сміттєпереробного заводу у Житомирі залежить від рішення Державної архітектурно-будівельної інспекції України:

  "Як тільки забудовник отримає дозвіл, одразу розпочне будівництво, тим більше, что необхідне обладнання вже виготовлено на замовлення у Хорватії".

  Сергій Кондратюк каже, що сміттєпереробний завод буде безпечним для містян, адже працюватиме за сучасними технологіями.

  Нинішня територія міського полігону, який знаходиться в 650 метрах на північ від найближчої забудови у Житомирі, складає майже 22 гектари. Експлуатують цей полігон з 1957 року. Тоді він був створений стихійно, без проєкту.

  За інформацією головного інженера КП "Автотранспортне підприємство 0628" Андрія Кудака, таких полігонів в Україні 95%:

  "Державні будівельні норми щодо полігонів розробили у 2005 році, вони вступили в дію у 2006, а сам полігон функціонує 63 роки. Тому на існуючий об'єкт проєкт зробити неможливо, тож єдине, що залишається – це вживати заходів щодо мінімізації негативного впливу на навколишнє середовище."

  Наразі однією з головних проблем полігону, на думку Андрія Кудака, є фільтрат, який накопичується у ставках-відстійниках, а високий рівень ґрунтових вод, вологи, опадів, стає причиною його перетікання. Щоб вирішити цю проблему, потрібен 1 мільйон євро на закупівлю установки, що переробляє фільтрат. Така установка вже успішно працює у селі Підгірці Київської області.

Джерело: suspilne.media.

 Новини Житомира

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework