Сірий граніт та релікт флори третинного періоду: 30-ти метрова скеля неподалік Житомира

  Скеля Крашевського — геологічна пам’ятка природи місцевого значення, розташована в межах Житомирського району Житомирської області, на південний схід від села Перлявка і на північ від села Головенка.

  Площа 0,01 га. Статус присвоєно згідно з рішенням облвиконкому від 20.11.1967 року № 610. Перебуває у віданні в/ч А-0339.

  Статус присвоєно з метою збереження мальовничого скельного масиву на березі річки Гнилоп’ять. Скеля складена із сірого граніту. Висота понад 30 м. Шари гранітних плит утворюють ніші та тріщини, в яких росте релікт флори третинного періоду — вудсія ельбська, занесена до Червоної книги України.

  Приблизно за 2 км на північ від скелі розташований водоспад Вчелька.16.07.1926 року Волинський науково-дослідний державний музей звернувся до Українського комітету охорони пам’яток природи, надіславши перелік пам’яток природи Волинської округи, виділених працівниками музею. При цьому в листі зазначено, що повноцінних «заповідників на території округи нема». Таким чином лист був пропозицією оголосити заповідними вказані ділянки.
скеля1


скеля1


скеля1

    Текст Вікіпедії, фото Максима Назаренка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Найвідоміший рукотворний водоспад на Житомирщині: Нетипові фото

Видовищні геологічні пам'ятки Житомирського району

 Топ-14 неймовірних геологічних пам'яток Житомирщини. ФОТО  

Джерело: ukrainaincognita.com

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework