Житомирщина надзвичайна: Унікальний затоплений кар'єр та підводний музей

Житомирщина надзвичайна: Унікальний затоплений кар'єр та підводний музей

  І знову про природні унікальні місця Житомирщини. Екологічно-зелений туризм Житомирщини!

  А Ви знали, що в Калюжі можна купатися? Так, так! Саме сьогодні розповідати будемо про унікальний затоплений кар'єр (водна рекультивація) під Малином. Цікавий він саме дайверам, оскільки на його дні міститься Малинський підводний музей.

  Але все по черзі.

 Закинутий кар’єр Городищенської ділянки Малинського родовища гранітів (майже 20 га площа), який експлуатувався з 1970-х по 1995 рік був затоплений. Так на його місці з'явився новий водний об'єкт, глибина якого ледве досягає 15 м (в деяких місцях 17м). Саме за це його ласкаво прозвали "Калюжею" (50.807708, 29.318338).

  Вода в кар'єрі чиста та прозора, так як створений (затоплений) був джерельною водою. Піщаний пляж та створені зони відпочинку на березі ще більше надихають на відпочинок.

  Унікальність Калюжі в тому, що створений підземний музей містить: якір, макет міни, човен, мотоцикл та інші експонати, а на березі можна сміливо засмагати і відпочивати в наметах, не забувши при цьому і про купання. Це ще одне привабливе місце, куди можна поїхати під час карантину та зайнятися дайвінгом!

калюжа1

калюжа1

калюжа1

калюжа1

калюжа1

Джерело: Кафедра екології Державного університету "Житомирська політехніка"

Новини Житомира

 

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework