АВТО RIA

Ласий шматочок: на підприємстві хочуть змінити директора, а люди у знак протесту заблокували дорогу

Ласий шматочок: на підприємстві хочуть змінити директора, а люди у знак протесту заблокували дорогу

  Черга із десятків машин вишикувалася у дві сторони.

  Близько сотні жителів села Стара Чортория вийшли на протест. Люди із плакатами та українськими прапорами, із криками «руки геть від нашого підприємства» перекрили дорогу з усіх сторін, яка веде до Любара, - інформує sk1.tv.

  Усі ці люди працюють або колись працювали на місцевому сільськогосподарському підприємстві — до того ж найбільшому у районі. За роки життя, кажуть, бувало різне і коли фірма мало не закрилася, підняти її взявся Олександр Якимець. Керував чоловік за контрактом понад 15 років і таки зробив його потужним. А тепер керівника хочуть змінити, люди ж — проти.

  «Директор вже 15 років як наш директор. Він виходець із нашого села, а нам хочуть приставити директора чужого. Якби директор наш був поганий, люди б тут не стояли», — каже головний агроном сільсько-господарського підприємства Віталій Рибак.

  Через те, що підприємство державне, нового керівника призначає Національна академія аграрних наук України. Головний економіст підприємства каже, в академії пояснень людям не дають, водночас жодних підстав замінити керівника у них немає.

  «По-перше, він виконує усі умови контракту. А в контракті закладені наступні умови: виконання фінансово-виробничих планів, розвиток підприємства, збереження державного майна, виконання фінансово-економічних показників та коефіцієнтів. Ці всі показники виконуються і перевиконуються», — сказав головний економіст сільсько-господарського підприємства Юрій Гниленький.

  З комісії, яка призначає керівництво виключили представників колективу. Тож звідки взявся новий директор ніхто не знає, жодного разу його не бачили та не спілкувалися. Відомо, що чоловік із Чернігівської області, а за освітою фінансист, за спиною вже має 5 банкрутств і нині керує хімчисткою.

  «Раніше входили представники академії та представник від нашого трудового колективу. Зараз ці положення про конкурсну комісію академія ігнорує і зараз виключно членами комісіє є працівники академії», — каже головний економіст сільсько-господарського підприємства Юрій Гниленький.

  А ось це і є це підприємство. Тут знаходиться тисяча одиниць худоби і вирощують елітні сорти культур. Для людей — це 180 робочих місць із заробітною платнею від мінімальної до 20 тисяч гривень. Усього господарство має 3 тис. гектарів землі, з яких понад 2 тисячі га в обробітку. Тож це ласий шматочок. Люди упевнені, нова людина сюди йде не покращити підприємство, а знищити його.

  «Адже селяни ці тут живуть на цій землі, працюють у цьому господарстві і вони залишаться без землі. Бо прийде той чи інший рейдер і зробить банкрутом і тут нічого не буде», — зазначає директорка місцевої школи Надія Сологуб.

  Такої ж думки і нинішній директор.

  «Перше — забирають тваринництво, відповідно, сказав, солідна сума, там десь на 20 мільйонів гривень буде тваринництва. Немає тваринництва — за ними йде ліквідація робочих місць і йдуть люди, а потім підводиться до банкрутства. А далі заїжджають вахтовим методом трактори. Я думаю він там керує не сам, за ним стоять люди», — каже директор дослідного господарства «Нова Перемога» Александр Якимець.

  Якщо побоювання людей таки стануть реальністю громада втратить мільйонні податки до бюджету, а місцеві — роботу. Водночас підприємство опікується місцевими школами, будинком культури та й взагалі кажуть люди, директор допомагає й своїм односельчанам.

  Це вже не перша акція протесту, але люди запевняють — не остання. Нового керівника на підприємство не пустять ні за жодних умов.

  Сьогодні-завтра Національна академія аграрних наук має повідомити про своє рішення. Керівник підприємства каже, якщо рішення буде не на його користь, судитиметься.

 

Новини Житомира

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework