АВТО RIA

Громади Житомирщини можуть залишитися без бюджетів розвитку, - С.Гаращук

Громади Житомирщини можуть залишитися без бюджетів розвитку, - С.Гаращук

  Кабмін планує ліквідувати бюджети розвитку громад і дозволити місцевим держадміністраціям зупиняти рішення про місцеві бюджети.

  Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль подав до Верховної Ради законопроєкт, що дозволяє Міністерству фінансів і місцевим державним адміністраціям зупиняти виконання бюджетів територіальних громад, а також ліквідує бюджети розвитку. Відповідні норми містяться в законопроєкті №6062, опублікованому на сайті Верховної Ради України, це низка правок до статей Бюджетного кодексу України.

  В Асоціація міст України, проаналізувавши зміни до Бюджетного кодексу, запропоновані цим проєктом закону, висловили низку зауважень і пропозицій.

  Експерт з бюджетних питань Житомирського РВ АМУ Сергій Гаращук пояснює: кошти місцевих бюджетів громади витрачають на конкретні цілі - від фінансування культурних заходів, облаштування благоустрою міст та сіл, інвестпрограм до придбання ліків хворим на COVID-2019. Тому важливо, щоб громади були фінансово сильні та мали можливість самостійно, без центру приймати рішення щодо розвитку, адже це і передбачає реформа децентралізації.

  «Ліквідація місцевих бюджетів розвитку, що заплановано законопроектом на 2023 рік, та передбачає перенесення цих коштів до загального фонду змусить громади дофінансовувати делеговані державою повноваження, які не фінансуються в повному обсязі впродовж останніх років. Також планують залишки освітньої субвенції з громад забирати в Державний бюджет, тобто зникає мотивація в голів громад вдосконалювати мережу освіти. Додатково з місцевих бюджетів планують вилучати 70% від викупу земельних ділянок», - зауважує С.Гаращук.

  Асоціація міст України сподівається, що «небезпечні» для громад зміни, які містить законопроєкт №6062 будуть вилучені.

Пресслужба Житомирського РВ АМУ

Новини Житомира

Последнее изменение Суббота, 23/10/2021

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework