АВТО RIA

У Житомирі заборгованість споживачів за водопостачання та водовідведення побила рекорд — наразі вона становить 53 млн грн

У Житомирі заборгованість споживачів за водопостачання та водовідведення побила рекорд — наразі вона становить 53 млн грн

  Саме тому роботі з боржниками за надані послуги централізованого водопостачання та водовідведення на підприємстві приділяється особлива увага.

   Детальніше про методи боротьби зі злісними неплатниками розповіла очільниця відділу по роботі з боржниками Лобова Ольга Михайлівна.

  - Ольго Михайлівно, розкажіть, будь ласка, яка сума заборгованості абонентів КП “Житомирводоканал” перед підприємством?

  - Станом на 1 вересня загальний борг споживачів перед КП “Житомирводоканал” складає майже 53 млн грн. Це критичний рівень заборгованості, найбільший за всю історію підприємства, і поки що тенденції до його зменшення ми не спостерігаємо, навіть навпаки — він продовжує збільшуватися. Наразі маємо майже 4 тисячі довгострокових боржників, загальний борг яких становить майже 25,7 млн грн. Від початку року 90 абонентів заключили договір про реструктуризацію боргу і вже почали виплачувати кошти. Маємо констатувати й той факт, що 50% боржників взагалі не роблять ніяких кроків в напрямку погашення своєї заборгованості і надалі її накопичують. Серед злісних неплатників є у нас “рекордсмени”: за однією з адрес сума боргу вже сягнула 145 тисяч гривень.

  - Яку роботу проводить відділ по роботі з боржниками із абонентами, які не сплачують за послуги водопостачання та водовідведення?

  - Працівники відділу по роботі з боржниками щоденно проводять роботу з боржниками, роз’яснюючи про необхідність погашення заборгованості, можливість заключення договорів реструктуризації та важливість встановлення індивідуальних приладів обліку (варто зазначити, що у переважної більшості боржників лічильники не встановлено, нарахування здійснюються по загальнобудинковому лічильнику і, відповідно, борг стрімко зростає).

  - Який метод боротьби зі злісними неплатниками є найдієвішим?

  - У випадку, якщо не вдається вирішити питання погашення заборгованості в досудовому порядку, практикується стягнення заборгованості в суді: після винесення судом рішення про стягнення заборгованості, державний виконавець накладає арешт на банківські рахунки, на майно, на картки, з яких в подальшому автоматично здійснюється погашення заборгованості. На сьогодні найдієвішим методом боротьби з боржниками є стягнення заборгованості через заарештовані банківські рахунки. Від початку року нашим підприємством в судовому порядку було стягнено 2,5 млн грн.

  - Чи мають право водопостачальні організації відключати боржників від водопостачання?

  - До 20 серпня 2021 року в зв’язку із карантинними обмеженнями було накладено мораторій на відключення споживачів від мережі водопостачання та водовідведення. Наразі ми на законних підставах будемо активно використовувати цей метод боротьби з боржниками. За 30 днів ми попереджаємо боржника про можливе відключення і необхідність погашення боргу. Якщо злісні неплатники ігноруватимуть наше попередження, то ми відключатимемо їх від водопостачання та водовідведення. 

Новини Житомира

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework