АВТО RIA

Провалля в центрі Житомира знову реконструюватимуть – планують встановити скляну піраміду

Провалля в центрі Житомира знову реконструюватимуть – планують встановити скляну піраміду

  У Житомирі збираються повернутися до реконструкції провалля на вулиці Великій Бердичівській: плоске скляне накриття хочуть замінити пірамідою зі скла і розмістити всередині кілька колекцій археологічних знахідок.

  Про це 29 липня в етері програми "Сьогодні. Головне" розповіла головна архітекторка Житомира Ольга Бронштейн.

  За її словами, на реконструкцію потрібно 260 тисяч гривень. Сам проєкт реконструкції майже завершили.

  "Ми хочемо збільшити скло, підняти його і змінити кут нахилу та візуального сприйняття, встановивши скло у вигляді піраміди. І вже після цього наповнимо провалля цікавими археологічними знахідками і нанесемо QR-код, щоб можна було побачити, яку знахідку і коли знайдено. Сам цегляний мурований хід на Великій Бердичівській, 3, знайшли у 2016 році. У 2018 – депутати на сесії виділили 187 тисяч гривень на те, щоб дослідити підземелля. У 2020 році фахівці провели очистку, збереження та консервування цегляної кладки і підвели систему вентиляції. За рахунок цього нам вдалося уберегти цей мурований хід від руйнування. Але тієї суми було недостатньо для того, щоб удосконалити об’єкт і зробити його цікавим для туристів. Зараз ми допрацьовуємо проєктну документацію, щоб мати остаточну вартість, і після цього будемо писати звернення на виділення коштів", – розповіла Ольга Бронштейн.

   Попри те, що в проваллі встановили систему вентиляції, скляне накриття запотівало зсередини. Археолог-краєзнавець Віктор Потапенко каже: обрана система вентиляції не зовсім підходила для такої конструкції, а до того ж, хтось запхнув всередину системи пляшку. Зараз, за його словами, потрібно завершити реконструкцію споруди і зробити все належним чином. Для цього вони консультувалися із колегами з Одеси.

  "Ми врахували всі попередні помилки і недоліки. У тому числі, і стосовно вентиляції. Проконсультувалися з одеськими колегами, які мають схожу споруду, і вирішили робити накриття у вигляді скляної піраміди. Якщо цей об’єкт доглядати, тоді це буде маленька візитівка Житомира. Дуже добре, що цю споруду зберегли, як пам'ять для нащадків. Тут толково зроблений армопояс, який не дав подальшого руйнування. Ми зараз стоїмо на цьому місці, і тут лежать дві бетонні плити для безпеки житомирян на цій частині", – говорить Віктор Потапенко.

  Таке пірамідальне накритя зі скла планують зробити над проваллям

  Кореспонтенти Суспільного на вулиці біля провалля запитали житомирян, чи потрібен місту, на їхню думку, такий об’єкт.

  "Я вважаю, його треба реконструювати, – каже Наталія Мукасєєва. – Це цікаво людям, і це наша історія. Але я бачу, що тут зібрався конденсат. Треба робити все нормально і провітрювати провалля, щоб воно не руйнувалося".

   "Будуючи новий музей природи, ми заливали бетоном ті залишки старого міста, які розкопали. Тобто те ми залили, а тут якийсь незрозумілий підвал – незрозуміло де і незрозуміло навіщо – ми в нього вкладаємо гроші. Я думаю, що ми за ці гроші могли б багато чого цікавого зробити для міста", – говорить Володимир Михайлець.
 
  Подібні археологічні знахідки потрібно берегти і підтримувати, каже археолог Віктор Потапенко.

  "Житомиряни повинні знати історію свого краю, свого міста. У нас є іще підземелля, але всі вони заасфальтовані, на них стоять будинки, тому ми маємо берегти те, що знайшли, і розвивати його. Зі свого боку, ми хочемо організувати у підземеллі кілька експозицій з археологічними знахідками. Одну експозицію готує Федір Євтушенко з музею "Ремісничий двір", а іншу – роблю я. Хочу виставити там бойові сокири доби Київської Русі датовані ХІ століттям. Це знахідки Житомира і Житомирського району – знаряддя наших предків. Частину їх я подарував музею, а частину хочу виставити на огляд. Так само як знаряддя праці наших житомирян Х-ХІ століття", – розповів Віктор Потапенко.

 

Новини Житомира

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework