Майстри спорту Малинщини: Лижник Анатолій Волуйко

  Малинчанин Волуйко Анатолій Володимирович. Майстер спорту України з лижного спорту (1978).

 

  Срібний призер Спартакіади УРСР (1978), переможець ІІ Всесоюзних сільських ігор (1981).

  Народився 29 листопада 1954 року в Хмельницькій області. Десь в 1965 році сім’я переїзжає до Малина.

  Навчався в Малинській середній школі №3.

  Спортом розпочав займатися в п’ятому класі в Малинській ДЮСШ у тренера Олександра Грищенка. Влітку – це був велосипед, а взимку - лижі.

  Анатолій Волуйко постійно займав призові місця на обласних першостях і представляв Житомирщину на республіканських змаганнях.

  Після закінчення школи Анатолій вступає до Черкаського педагогічного інституту і там продовжує свою спортивну кар’єру.
В 1976 році Анатолій входить до складу збірної ДСТ «Буревісник», а пізніше й до національної збірної України з лижного спорту.

  В 1978 році він завойовує на Спартакіаді України срібні нагороди в гонці на 50 кілометрів та в естафеті 4 х 10 м. Того ж року йому присвоюється спортивне звання майстра спорту СРСР з лижного спорту.

  1981 року Анатолій вдало виступив у змаганнях ІІ Всесоюзних сільських ігор. Він на дистанції 50 км став переможцем. В цій гонці Анатолій Волуйко стартував у числі перших і його результат був орієнтиром для інших спортсменів. І тільки коли фінішував останній учасник змагань стало зрозуміло, що він переміг з результатом 2 год. 38 хв. 27 сек. Перше і друге місця розділили лише три секунди.

  Кілька років підряд Анатолій у складі збірної України виступав на дуже популярних і престижних міжнародних змаганнях «Свято Півночі». В цих змаганнях беруть участь понад дві тисячі спортсменів із багатьох країн світу. Анатолій постійно виступав у надмарафоні (56 км) та естафетній гонці 4 х 10 км. Його найкращий результат – 11 місце в естафеті. Це безперечно високий результат, так як у естафеті бере участь більше ста команд.

  Виступаючи за збірні Житомирщини та України у Анатолія переплелись життєві і спортивні шляхи з майбутнім бронзовим призером ХХVІІ зимових Олімпійських ігор Валентиною Цербе. Тоді вона навчалась у Житомирі і також входила до збірної області. Анатолій Володимирович, як ветеран збірної, надавав практичну допомогу молодим лижникам, в тому числі й Валентині.

  В 1982 році Волуйко завершує спортивну кар’єру і повністю переходить на тренерську роботу. В 1982-1990 роках він очолює відділення лижного спорту в Малинській ДЮСШ, працював також заступником директора спортшколи.

  За цей час малинчани повернули собі втрачені позиції в області та вийшли на всеукраїнський рівень.

  Призерами і переможцями всеукраїнських та обласних змагань з лижного спорту ставали Сергій Козленко, Володимир Сахневич, Микола Некрич, Олексій Харитончук, Володимир Козленко, Володимир Дворжецький, Оксана Моголівець, Леся Жолтікова, Лариса Балицька, Оксана Жилінська.

 Василь Степаненко,
дослідник історії спорту Малинщини,
Заслужений тренер України

Джерело: infomalin.biz

Новини Житомира

   

Последнее изменение Четверг, 07/11/2019

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework