ЦВК скасували вибори у Романівській ОТГ

  Центральна виборча комісія скасувала вибори у Романівській селищній ОТГ Житомирської області.  Рішення було прийнято на засідання ЦВК 1 листопада шляхом внесення змін до Постанови від 12 жовтня, якою перші та додаткові вибори в ОТГ призначено на 23 грудня.

 

  Як зазначила член ЦВК Тетяна Юзькова, підставою для цих змін стало звернення до суду, згідно з яким було встановлено, що рішення 24 сесії 7 скликання Вільшанської сільської ради про добровільне об’єднання територіальних громад призупинено до набрання законної сили рішення у справі за позовом Сергія Степанюка до Вільшанської сільської ради.

  В свою чергу, член ЦВК Катерина Махніцька не підтрималадану постанову, зазначивши, що відміна рішення про призначення виборів чи перенесення строків їх проведення не передбачено законом, що встановив Конституційний Суд у 2009 році.

  «Ухвала Романівського районного суду мала би матипитання про заборону ОДА встановлювати факт відповідності об’єднання Конституції та законам України та заборону звертатись до Центральної виборчої комісії для прийняття нею рішення про призначення виборів. Наразі, таке подання Житомирської обласної державної адміністрації не поставлено підсумніву судовому порядку», - зазначила Махніцька.

  До складу Романівської ОТГ увійшли селище Романівська та Биківська селищні ради, Булдичівська, Великокозарська, Вільшанська, Врублівська, Годиська, Гордіївська, Камінська, Нивненська, Ольшанська, Прутівська, Романівська, Садківська, Соболівська, Старочуднівськогутянська, Хижинецька, Червонохатківська, Ягодинська та Ясногородська сільські ради. Загальною площею 677,02 км2. Чисельність населення складає – 20634 осіб.

  Судові баталії щодо об’єднання даної громаді тривають другий рік. Ініціативна група громадян села Мала Токарівка не погоджується з тим, що рішення сесії Вільшанської сільської ради Романівського району Житомирської області № 210-24/2017 від 07 листопада 2017 року про добровільне обєднання територіальних громад сіл Вільха, Вільшанської сільської ради в Романівськуобєднану територіальну громаду з центром у селищі Романів є законним. Вибори у даній громаді не можуть бути призначеними до часу, поки не завершаться всі судові справи.

 
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework