АВТО RIA

Під час реконструкції скверу на майдані Соборному знайшли близько 300-х археологічних знахідок

Під час реконструкції скверу на майдані Соборному знайшли близько 300-х археологічних знахідок

  Під час ремонтних робіт на майдані Соборному у Житомирі працювала група експедиторів від Інституту археології.

  На досліджуваній території археологам вдалось знайти предмети різних періодів нашої історії. Найстарішому екземпляру близько 600 років, - йдеться у сюжеті sk1.tv. 

  «Мабуть, найбільш цікавими будуть вислі печаті, фрагменти люльок, фрагменти кружального посуду, як орнаментований, так і не орнаментований. Представлені зразки, на яких можете побачити клеймо Баранівського фарфорового заводу. Бачите монети, цвяхи, знаряддя праці» — розповів директор Житомирського обласного краєзнавчого музею Роман Насонов.

  Такі знахідки безумно вказують на те, що територія Соборного майдану була активно включеною у життя міста. Загалом було знайдено 262 артефакти, які стосуються різних груп збереження. Нині усі предмети передані на баланс Житомирського краєзнавчого музею, однак експозиційно представлені не будуть.  

  «Вони будуть переведені до науково-допоміжного фонду. Вони будуть лежати, а за потреби, досліднику, якому треба буде проаналізувати тей чи інший період розвитку Житомира, спокійно звертається туди і працює з цими знахідками» — додав директор Житомирського обласного краєзнавчого музею Роман Насонов.

  За словами директора музею, на території Житомира проводилось досить мало археологічних розкопок. Тому такі, навіть дрібні знахідки, дозволять поновити історію та життя предків у нашій уяві.

  Археологічний нагляд та опрацювання знахідок проводилось близько 5-ти місяців житомирськими дослідниками. В першу чергу, артефакти мають важливу наукову цінність. Але доступні вони будуть лише для вузького кола фахівців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: . Не пройшло і місяця: найбільший прапор у Житомирі почав рватися. ВІДЕО

 Залишки будівель, посуд, монети: Під час розкопок на Соборному майдані знайшли 500-річні артефакти

Новини Житомира

   

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework