Версия для печати

Електрифікація лінії Житомир – Новоград-Волинський затягнеться на два роки, а загальна вартість складе близько 1,5 мільярди гривень

Електрифікація лінії Житомир – Новоград-Волинський затягнеться на два роки, а загальна вартість складе близько 1,5 мільярди гривень

  Однією із «гарячих» тем на Житомирщині є модернізація залізниці. Адже це один з головних транспортних шляхів, який може суттєво пожвавити розвиток економіки.

  Про це на своїй сторінці у Фейсбук розповідає голова ОДА Віталій Бунечко.

  "Для нашої області залізничний транспорт є однією із провідних галузей, який забезпечує близько 40 відсотків вантажних і майже 20 відсотків пасажирських перевезень.

  Спільно з виконавчим директором регіональної філії «Південно-Західна залізниця» Укрзалізниця - Ukrzaliznytsia Артемом Мироновичем обговорили подальшу реалізацію найактуальнішого проєкту не тільки житомирського регіону, а й в масштабах країни – електрифікацію лінії Житомир – Новоград-Волинський, що дозволить значно скоротити собівартість залізничних перевезень, перенаправити через Житомир 10 щоденних поїздів далекого сполучення і, тим самим, забезпечити щоденне сполучення з 19 обласними центрами країни. Також це дозволить запустити кільцеві регіональні електропоїзди та скоротити час поїздки приміських електропоїздів майже вдвічі.
 
  Насамперед, визначились з основними етапами реалізації, зокрема підготовки проєкту з електрифікації. Згідно з планом він передбачає прокладання лінії протяжністю 91 кілометр та посилення електропостачання вздовж усього напрямку, адже старі лінії потребують негайного оновлення. Необхідно врахувати, що цей проєкт розрахований на понад 2 роки, а загальна вартість складе близько 1,5 мільярди гривень. Після завершення реконструкції, Укрзалізниця зможе запустити поїзди швидкістю понад 150 км/год. Але це не межа, бо світ теж рухається вперед. Також залізничники планують запустити через Житомир потяги «Інтерсіті», з’єднаючи західні та східні регіони України. В результаті, цим кроком ми зробимо справжній переворот в логістиці пасажироперевезень по всій країні.

  Також під час зустрічі повернулися до розгляду ще одного проєкта, який роками відкладався через брак коштів, а саме електрифікація важливої лінії «Бердичів – Житомир – Коростень – Словечно – Державний кордон». Його реалізація дозволить забезпечити повноцінне залізничне сполучення усією територією області, а також відновити важливий для вантажних перевезень маршрут між Житомирщиною та Вінниччиною".

Новини Житомира

 

Прочитано 245 раз
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии