Адерінсола Хабіб Есеола

Адерінсола Хабіб Есеола (28 червня 1991, Житомир, Українська РСР, СРСР) — український футболіст нігерійського походження, нападник клубу «Олександрія».

Народився 28 червня 1991 року в Житомирі в родині українки і нігерійця.

Вихованець команди «Полісся» (Житомир). Перший тренер — Віктор Шиманський. У 2004—2008 роках займався у спортивній школі київського «Арсеналу». Після закінчення навчання в ДЮСШ грав за ЦСКА (Київ) у Другій лізі. У 2009 році запрошений в «Динамо», в якому грав за дубль. У період з 2010 по 2013 роки виступав в італійській Серії D у складі клубів «Віртус» (Соверато), «Хінтер-Реджіо-Кальчо» (Реджо-Калабрія), «Вібонезе-Кальчо» (Вібо-Валентія) та «Ізола-ді-Капо-Риццуто». У 2012 році грав за збірну Серії D на міжнародному турнірі Віяреджо.

У січні 2015 року повернувся в Україну, грав у складі київського «Арсеналу» на Меморіалі Макарова. З 9 м'ячами став найкращим бомбардиром турніру. Навесні 2015 року побував на перегляді в ізраїльському клубі «Маккабі» (Хайфа). Влітку 2015 року перейшов до чернігівської «Десни». Перший матч у складі команди зіграв 26 липня проти охтирського «Нафтовика» — після виходу на поле на 62-й хвилині Есеола забив гол, завдяки чому матч завершився внічию. У першій частині сезону 2015/16 забив 5 голів, ставши найкращим бомбардиром команди разом з Євгенієм Чепурненком. Сайтом Sportarena.com його перехід в «Десну» був визнаний одним із найкращих трансферів Першої ліги в сезоні. Узимку 2016 року став гравцем «Олександрії». У Прем'єр-лізі дебютував 19 березня в матчі з «Чорноморцем» (2:1).